VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kouřimi ještě svítí stromeček, pošta ve Viticích zavře

Kolínsko - V Kouřimi na náměstí stále svítí stromeček, pošta ve Viticích odpoledne zavře. Co se děje na dalších místech?

30.1.2017
SDÍLEJ:

Advent přivítali v Kouřimi.Foto: Deník/ Lucie Mašínová

Vánoční stromeček stále září na kouřimském náměstí

Kouřim – Vánoční stromeček ve městě stále ještě září. Kouřimští si tak užívají atmosféru Vánoc i během ledna. „Byla jsem poučená, že liturgicky Vánoce končí až na Hromnice," řekla starostka města Zuzana Čiháková, která sympatizuje s výrokem Charlese Dickense: „Budu slavit Vánoce ve svém srdci a snažit se je tam udržet celý rok."

Pošta dnes jen dopoledne

Vitice – Pošta dnes z technických důvodů otevře pouze v dopoledních hodinách, otevřeno je od 7.00 do 11.30 hodin.

Automobily budou obcí projíždět pomaleji

Krupá – O zpomalení rychlosti projíždějících automobilů v obci jednalo vedení obce již v minulém roce. Ke zpomalení by měly pomoci měřiče rychlosti, které budou hrazené z dotace a k jejich instalaci dojde během prvního pololetí letošního roku.

Starosta bude informovat o systému kanalizace v obci

Přehvozdí – Václav Bažant, starosta Přehvozdí, se rozhodl svolat veřejné zasedání zastupitelů na první únorový den. Zastupitelé mají k projednání několik témat. Je potřeba upravit rozpočet a také vyřešit volný obecní byt. V neposlední řadě bude starosta na jednání informovat o plánovaném systému odkanalizování obce. Zasedání začne v 18.00 hodin na obecním úřadě.

Sportovci sestaví rozpočet klubu na tento rok

Kostelec n. Č. l. – Sportovní klub naplánoval valnou hromadu. Sportovci se sejdou, aby navrhli rozpočet klubu na tento rok a seznámili přítomné s čerpáním rozpočtu v roce 2016 i se zprávami jednotlivých mužstev. Valná hromada je naplánovaná na 4. března od 15.30 hodin a uskuteční se v restauraci Na Americe.

Před opravou musí vykoupit pozemky požární nádrže

Brník – Místní chtějí opravit hráz rybníka. Vedení obce však nejdříve musí prověřit majetkové vztahy na pozemcích požární nádrže, oslovit majitele a případně odkoupit pozemky. Teprve poté se může řešit výběrové řízení na vypracování projektu opravy. 

Školné se prozatím nezvýší

Oleška – Zastupitelé obce rozhodli, že školné ve zdejší mateřské škole zůstane prozatím stejně vysoké, zvyšovat se nebude. Zastupitelé hovořili také o prodloužení provozní doby. Shodli se však na tom, že by bylo dobré se na názor zeptat nejdříve rodičů žáků.

Autor: Lucie Mašínová

30.1.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce fasád kolínského zámku, srpen 2017
6

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení