VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kolíně se odehraje Týden vzdělávání dospělých

Kolín - Blíží se týden vzdělávání dospělých, odehraje se také v Kolíně, a sice od 9. do 13. listopadu. Zeptali jsme se proto Veroniky Bouškové, krajské koordinátorky Týdnů vzdělávání dospělých ve Středočeském kraji, jak bude vypadat kolínská zastávka.

23.10.2015
SDÍLEJ:

Veronika Boušková - krajský koordinátor Týdnů vzdělávání dospělých ve Středočeském krajiFoto: Archiv Veroniky Bouškové

Co všechno se chystá, v čem se budou moci návštěvníci vzdělávat?

Týdny vzdělávání se odehrávají po celém Česku a jsou připraveny stovky akcí v několika městech. V Kolíně se nám společně s dalšími partnery akce podařilo připravit na 60 různých ukázek, které můžou zájemci navštívit. Program pro veřejnost bude probíhat po celý týden od 9. do 13. 11., od ranních do večerních hodin. Takže je můžou navštívit jak maminy na mateřské, nezaměstnaní, tak pracující i lidé pracující na směny. Prostě kdokoliv bude mít chuť a zájem. Připravujeme ukázky kurzů a dalších aktivit, připravených nejčastěji regionálními institucemi nebo jednotlivci, kteří již nabízejí vzdělávání pro dospělé.

Jaké všechny obory budou v týdnu vzdělávání v nabídce?

Na své si přijdou všichni. V programu najdete akce z oblasti zájmového vzdělávání, jako například školu vaření, kurz osobního líčení, tvůrčí psaní a další. Nebudou chybět ani ukázky kurzů osobního nebo profesního rozvoje. Z osobních zmíním třeba asertivitu, plánování času. Z řad profesních ukázek kurzů například pracovní právo nebo poradenství k získání zaměstnání v zahraničí od EURESu. V nabídce najdou účastníci i ukázky občanského vzdělávání: spotřebitelskou poradnu a finanční gramotnost. A například Městská knihovna Kolín a Regionální muzeum v Kolíně mají při této akci den otevřených dveří.

Kde se odehrají jednotlivé přednášky?

Naším hlavním partnerem v tomto je pro poskytnutí vhodných přednáškových místnostní společnost Prostor Plus, o.p.s. Více než polovina akcí se odehraje tam. Pokud je ale vzdělávací instituce z Kolína a má své vlastní vhodné prostory, bude pořádat svoji část u sebe doma. Zájemci tak poznají i prostředí a zázemí dané instituce. Chtěla bych připomenout a zdůraznit, aby si zájemci v programu dobře zjistili, kde se to, o co mají zájem, koná a v případě zájmu o více přednášek dávali pozor, aby se stihli přesunout po Kolíně, pokud jejich vybraný program nebude na jednom místě.

Jaká jsou hlavní témata, ve kterých nejsou lidé tolik zběhlí?

Našim cílem není ukazovat lidem, co neumí nebo co neznají. Cílem naší akce je ukázat všem v Kolíně, jaké možnosti místní instituce nabízejí v oblasti vzdělávání dospělých a celoživotním učení. Samozřejmě, že nabídka je mnohem širší. V Kolíně je mnoho institucí nebo jednotlivců, které nabízejí různé vzdělávání pro dospělé. Někdy je ale problém se o tom dozvědět. V rámci této akce nabízíme široké spektrum ukázek v jednom týdnu. Takže stačí jen přijít na to, co by mě mohlo do budoucna zajímat nebo na to, o čem ani nevím, že existuje, ale zajímá mě to.

O které přednášce si myslíte, že bude nejpopulárnější?

Každý preferuje něco jiného a tak jsou všechny ukázky zajímavé. Ale mým favoritem je škola vaření. Sama ráda vařím a takové typy kurzů byly jen v Praze. Teď je konečně něco takového i tady. Sama jsem již školu vaření v Marině dvakrát navštívila a mohu jen doporučit. Doufám ale, že všechny ukázky a přednášky si najdou své zájemce.

Autor: Jakub Šťástka

23.10.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kolínská radnice.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení