VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svatováclavský HandyCup přivítalo sluníčko

Krupá -  Svatováclavský HandyCup v Krupé přivítal závodníky i diváky slunečným počasím a skvěle připravenou tratí.

3.10.2013
SDÍLEJ:

Na handycup může každý, kdo má čtyřkolkuFoto: archiv pořadatelů Handycupu

Do desáté hodiny měli možnost závodníci volného tréninku. Pro diváky již od časných ranních hodin voněly v udírně klobásy a dámy ve stánku smažily bramboráky a langoše. Po rozpravě s jezdci začala divácky zajímavá disciplína sprint na 15 minut pro všechny.

Všichni registrovaní závodníci bez rozdílů strojů a kubatur se tak měli možnost zahřát před hlavním závodem. Pozornost vedle silných strojů budili i nejmenší závodníci z řad dětí, kteří ukázali všem, že mají bojovné srdce. Pořadatelé se snažili maximálně využít čas tak, aby se všichni přihlášení jezdci pořádně vyřádili. Proto byly závody čtyřkolek prokládány i rozjížďkami motocyklů a diváci měli stále co sledovat. Pro vozíčkáře byla připravena jízda pravidelnosti a časovka.

Pro dobré umístění v závodu pravidelnosti je třeba docílit co nejmenšího rozdílu mezi dvěma měřenými okruhy. Nejmenší časový rozdíl měl tentokrát v Krupé Štěpán Hyka a to pouhých 0,26 setin sekundy.

I přesto, že při samotném závodě není dovoleno použití časoměrných zařízení pro závodníky, rozhodovaly o pořadí na předních místech doslova setinky sekundy.

Rovněž časovka byla vypsána na dvě rozjížďky, kde byl započítán lepší čas do bodového hodnocení. Celkovým vítězem časovky se stal Jan Málek. Jeho syn Adam v dětské kategorii bojoval na čtyřkolce s vrstevníky na motorkách a jeho čtvrté místo celkově bylo výborným výsledkem.

Než byly spočítány časy, tak se pro velký úspěch zopakoval ještě jednou patnáctiminutový sprint pro všechny. Předávání cen se neslo v přátelském duchu a vozíčkáři i „dosud chodící" si navzájem mohutně aplaudovali.

Pořadatelé HandyCupu zvou srdečně na příští závod, který se bude konat v sobotu 19. října na známé a oblíbené trati v Kramolíně u Nepomuku, kde se konají rovněž sportovní podniky na mezinárodní úrovni.

Závodů HandyCupu se může zúčastnit každý, kdo má čtyřkolku a chuť se svézt na zajištěných tratích s pořadatelskou službou, zdravotní a hasičskou asistencí.

Jindra Kettner

Autor: Redakce

3.10.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na kolínských hřbitovech jsou tisíce opuštěných hrobů

Otevřená náplavka

Otevřená ulice bude na Zálabí

Lidé dostanou kontejnery na třídění až domů

Český Brod /ANKETA/ - Novinku v nabídce služeb pro obyvatele v oblasti třídění odpadu nyní chystají v Českém Brodě. Obyvatelé by měli přímo do svých domácností zdarma dostat nádoby na třídění papíru a plastů.

Vodu smějí používat pouze pro osobní potřebu

Kouřim/ Zásmuky /ANKETA/ – Užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu omezuje vyhláška v Kouřimi a Zásmukách.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Vyschlé studny trápí nejen Blinku

Blinka - „Musím ještě zalít levanduli a trávu," sdělila mezi řečí Lenka Pavlíčková svému manželovi Jaroslavovi. V tom jejímu muži zazvonil telefon. Volal soused, že nemá vodu ve studni.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies