VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba může ohrozit Železného muže

Vyžlovka - Vyžlovští chtějí dodělat vodovod a kanalizaci v některých ulicích. Neradi by však stavbou zasáhli do triatlonu.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Vodovodní přivaděče. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Leona Paroulková

Výstavba vodovodu a kanalizace v ulicích Pod Obcí, K Pařezu, Jevanská a Na Bělidle pravděpodobně začne až o letních prázdninách. „Vodovod a kanalizaci bychom rádi budovali v druhé polovině prázdnin,“ řekl starosta Vyžlovky Jan Pelikán s tím, že v současné době obec vybírá zhotovitele stavby.Výběrové řízení je v těchto dnech na samém konci a nyní musí vedení obce vítěznou firmu oslovit a v brzké době by mohlo dojít k podpisu smlouvy. Mezi tím je však ještě třeba dodržet zákonnou lhůtu na podání případných námitek.

Až poté bude moci obec s firmou jednat o přesném termínu prací. Vyžlovští nechtějí, aby stavba zasáhla do populárního triatlonového závodu Železný muž, který vede právě těmito ulicemi. „Rádi bychom výstavbu tomuto závodu podřídili, proto chceme začít kopat až v druhé polovině prázdnin,“ vysvětlil Jan Pelikán, že obec by sportovní klání, na které dojíždí sportovci z celé republiky, rozhodně nechtěla nijak narušit. Podle jeho slov však zatím není jasné, zda právě v tomto termínu bude mít zhotovitel čas a zda bude s žádostí obce na zhotovení během srpna a podzimních měsíců souhlasit.

„Záleží především na firmě, jak bude mít volno,“ podotkl Jan Pelikán. Stát se tak může cokoli. Již nyní je však jasné, že hotovo by mělo být nejpozději do konce podzimních měsíců, a to právě v případě, že se kopat začne až po sportovním závodu, který je letos naplánovaný na 30. července.

Kromě zmíněné komplikace se závodem by další již nastat neměly. Silnice, na kterých se bude pracovat, jsou místní komunikace a tak mohou způsobit maximálně drobná omezení v provozu. Jan Pelikán navíc zdůraznil, že tím, že jde o budování tlakových řadů nebude výstavba náročná na zemní práce. Trpěliví by měli být zejména lidé, kteří žijí právě v těchto ulicích.

Obec bude investici do vodovodu a kanalizace pravděpodobně hradit z dotace. „Dotaci jsme vyjednávali již v minulém roce a máme ji přislíbenou,“ vysvětlila starosta.

Podle jeho slov nyní vše spěje do fáze přidělení peněz. Ty však Vyžlovští nedostanou dříve, než budou mít vysoutěženou firmu, která stavbu provede. Dotace pochopitelně nepokryje veškeré náklady, téměř čtyřicet procent nákladů bude obec hradit z vlastní kasy.

Autor: Lucie Mašínová

14.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO

Blesk v Kolíně zasáhl rodinný dům, bouřka lámala stromy

Jana Czeczinkarová

Dlouhá pauza ji nezastavila. Czeczinkarová dojela čtvrtá

Sny o létání si můžete splnit třeba na kolínském letišti

Kolínsko /ANKETA/ - Od šerého dávnověku snili lidé o létání. Dát v současnosti průchod dávné lidské touze po křídlech není zase až tak složité, jak by se možná na první pohled zdálo. Jen stěží byste hledali v Čechách region, který nemá vlastní malé letiště, na kterém vám vaši touhu po pohledu na svět z ptačí perspektivy rádi splní.

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Kolínsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

Maminky na mateřské předvedou své umění

Český Brod – Maminky maminkám je název prodejní akce, kterou pořádá spolek Rozmarýna tuto sobotu od 9 do 14 hodin v Oranžové zahradě na Husově náměstí.

Český Brod bude mít první podzemní kontejnery

Český Brod – Město Český Brod se má sice bohatou husitskou tradici, ale jistý druh vozových hradeb se místním zrovna moc nelíbí. Jsou to hradby kontejnerů na tříděný odpad.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies