VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Smlouva je připravená, slovo má investor

Kostelec n. Č. l. - Právě v těchto dnech dokončuje vedení Kostelce nad Černými lesy znění kupní smlouvy na objekt bývalé zemské nemocnice. „Během těchto dnů by návrh kupní smlouvy měl být k dispozici jak zastupitelům, tak investorovi," prozradil místostarosta města Jan Černý.

20.4.2017
SDÍLEJ:

Areál sanatorky v Kostelci nad Černými Lesy.Foto: www.kostelecncl.cz

Podle jeho slov poté dostane investor čas na to, aby návrh smlouvy prodiskutoval se svými právníky a případně vznesl námitky. Stejně tak mohou o návrhu kupní smlouvy diskutovat také zastupitelé města. Pokud bude vše v pořádku a obě strany budou se zněním návrhu kupní smlouvy souhlasit, bude smlouva předaná zpět k právníkům.

Rozhodující hlasování zastupitelů by se podle Jana Černého mohlo konat asi do měsíce od doby, kdy smlouvu obdrží investor. Je však možné, že si vážný zájemce bude na prostudování smlouvy přát více času. Samotné město návrh smlouvy připravovalo tři měsíce.

Pokud však budou oběstrany s návrhem smlouvy souhlasit, mohlo by vše jít poměrně rychle. To připustil místostarosta, který si myslí, že do poloviny roku by mohlo být znění kupní smlouvy odhlasované. 

Město v lednu letošního roku vybralo jednoho ze dvou zájemců o areál bývalé zemské nemocnice. Vedení město dalo přednost rozsáhlejší nabídce. Starosta města Jiří Kahoun již v minulosti podotkl, že firma má zájem nejen o hlavní budovu, ale také o přilehlé pozemky. Ve svém plánu chce investor tedy využít nejen hlavní budovu, kotelnu a prostory předního parku, ale navíc také bývalý autopark a zahradnictví. Investor chce realizaci projektu financovat zásadně ze svých vlastních zdrojů. Nemá v plánu využívat dotační programy.

Pokud se obchod opravdu podaří uzavřít, mohly by v Kostelci nad Černými lesy vzniknout nové bytové domy, v areálu by mohlo vzniknout také nové sociální zázemí. Kromě polikliniky je v plánu investora navržený také domov seniorů.

Pokud však nedojde ke shodě mezi městem a vybraným investorem, stále ještě je ve hře druhý zájemce o areál. Zastupitelstvo města si totiž vyhradilo právo oslovit druhého zájemce v pořadí v případě, že s vítězem soutěže nebude uzavřená smlouva.

Druhý investor má zájem o menší část areálu. Rád by využil hlavní budovu, kotelnu a prostory předního parku. V budově by podle jeho plánu měla vzniknout poúrazová nemocnice, kterou by rád financoval z několika zdrojů.

O osudu rozlehlého areálu staré nemocnice vedení města hovoří již mnoho let. Již několikrát město stálo jen krůček od prodeje, nikdy však nedošlo k naprosté shodě s potencionálním investorem.

Autor: Lucie Mašínová

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Česká mši vánoční autora Jakuba Jana Ryby v podání Kolínské filharmonie.

Kulturní tipy z Kolínska

Mateřinka zve na zápis

Týnec n. L. – Zápis do mateřské školy v Týnci nad Labem se koná 3. května od 9 do 15 hodin. Rodiče by s sebou měli vzít rodný list dítěte.

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kultury na Kolínsku. Kam vyrazíte?

Kouřimští volí mezi třemi variantami kliniky

Kouřim - Mezi třemi možnými variantami výstavby zdravotního střediska se rozhodují Kouřimští. Vedení města představilo místním výhody i nevýhody každého projektu a lidé se poté mohli ke každé variantě vyjádřit.

OBRAZEM: Příroda vykouzlila sněhové nadělení i na konci dubna

Kutnohorsko - Přírodo, přírodo, kam chodíš na ty nápady? Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. Ráno jsem nevěřila svým očím. Už né! Také těmito slovy okomentovali ranní nadělení obyvatelé výše položených částí Kutnohorska.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies