VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SERIÁL. Jak vařily naše prababičky: moučnice, krecht, hambalek

S končícím podzimem jsme pro vás připravili nový seriál, který vás zavede do kuchyní našich prababiček.

19.11.2016
SDÍLEJ:

Stařičkými váhami si dnes zdobíme moderní kuchyně. Před sto lety se na nich ale zcela běžně v obchodech vážilo máslo, cukr nebo luštěniny.Foto: DENÍK/ Jana Martinková

Kolínsko – Důležitou potřebou života je jídlo, jeho dostatek a kvalita. Dnešní generace má potravin dostatek, takový, že dochází často k plýtvání. Tak tomu nebylo vždycky a dostatek jídla nebyl samozřejmostí. K jídlu se sedávalo s modlitbou a chléb, než se nakrojil, se pokřižoval boží dar.

Dnes se podíváme, jaké možnosti vůbec ženy kdysi měly. Chceme-li zavzpomínat, jak se dříve na venkově vařilo a jedlo, nestačí opsat staré zachované recepty. Je třeba seznámit se s dřívějšími technickými možnostmi vaření a pečení a s dostupností surovin.

Na začátku minulého století nebyly dostupné plynové nebo elektrické sporáky, žádné rychlovarné konvice, mikrovlnky. Chladničky, mrazničky, kuchyňské roboty a řada dnes samozřejmých přístrojů neexistovala. Nebyly supermarkety, kde dnes nakoupíme potraviny původem z celého světa, a místní suroviny je často obtížné koupit.

Balicí technika byla v počátcích a nezbytným vybavením každého obchodu byly váhy a různé odměrky. Mléko se rozlévalo z bandasek, těsně uzavíratelných nádob. Vážení cukru, mouky, zrnkové kávy, másla a dalších potravin bylo samozřejmostí.

Koření rostlo na zahradách, předzahrádkách nebo v blízkém okolí. Samostatnou kapitolou je skladování. Co se používalo?

MOUČNICE

Moučnice je velká pevná dřevěná bedna, asi dva metry dlouhá, necelý metr široká, vevnitř rozdělená na tři díly. Stála na vysokých nohách, aby se nebylo potřeba ohýbat při vybírání obsahu. Také bylo vidět, zda se do moučnice odspodu nedobývá nějaký hlodavec. Tomu zabraňovalo rovněž těsné víko s držadlem na otevírání. Měla-li moučnice plná všechna tři oddělení, pak bylo na následující rok vystaráno. Kromě několika pytlů mouky byly v moučnici obvykle ještě luštěniny, nebo obilí.

SUŠÁRNA

Sušárna patřila k častému vybavení větších zemědělských usedlostí. Stála obvykle v zahradě za stodolou nebo v ovocném sadu. Někde byly sušárny jako obecní majetek pronajímány nebo sloužily současně několika hospodářům. Ponejvíce to byly volně roubené stavby, kryté doškovou střechou. V sušárně bylo topeniště k vyhřívání opatřené komínem. Sušilo se zejména ovoce, některé zeleniny a byliny.

HAMBALEK

Hambalek byl střešní trám spojující dvě protilehlé krokve v konstrukci krovů střech. Je obvykle ve výši přes dva metry, aby se pod ním dalo podcházet. Sloužil k zavěšování různých potravin, kterým vyhovovalo suché prostředí na půdě. Visely tam pytle s ořechy, sušené byliny, ale i uzené výrobky. V některých starých domech najdeme hambalky dosud, většinou však prázdné.

KRECHT

Krecht byla vlastně polní jáma zčásti nebo zcela zasypaná svrchu hlínou a opatřená větráním. Krecht sloužil k dlouhodobému ukládání přebytků některých polních plodin, zejména brambor, řepy, mrkve a další kořenové i jiné zeleniny. Vlastní činnost se pak nazývala krechtování. Hlavním izolačním materiálem byla sláma. Úspěšnost krechtování záležela hodně na ochraně proti hlodavcům. Proto se dělaly i krechty zděné, opatřené těsným dřevěným nebo plechovým krytem. Jeho výhodou bylo rovněž to, že se dal během zimního období častěji otevírat.

Příští sobotu si s Petrem Baláčkem povíme o kachlových kamnech, peci nebo udírně.

Autor: Redakce, Jana Martinková

19.11.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie, ilustrační foto.

U Veltrub se srazily dva osobáky

Plaňanské posvícení 2016.
137

Festival Plaňanské posvícení letos nabízí Škwor, Slzu i Blanarovičovou

V sobotu se běží Kolínská desítka

Kolín – V sobotu 26. srpna se v okolí atletického stadionu Mirka Tučka v Borkách uskuteční 11. ročník Kolínské desítky. Start závodu je v 10 hodin. Prezentace je od 8.30 hodin, uzávěrka patnáct minut před startem.

Kolín chce dobíjecí stanici pro elektromobily

Kolín – Připojí se k rozvoji elektromobility i Kolín? Podle starosty Víta Rakušana ano. „Každopádně chceme zhruba do roka mít v centru města dobíjecí stanici pro elektromobily,“ uvedl kolínský starosta.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Kulturní tipy: vyrazíte na Otevřenou ulici?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí na Kolínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení