VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti díky úspěchu ve výtvarné soutěži získaly houpadla za 80 000 korun

KOLÍN - Rozšířené výuce výtvarné výchovy se věnují v Mateřské škole Klubíčko, s. r. o., která sídlí v Lipanské ulici v Kolíně.

27.5.2007
SDÍLEJ:

Mateřská škola Klubíčko má kapacitu pětadvacet dětí, tedy jednu třídu. O rozšíření by byl mezi rodiči zájem. „Děti jsou ještě v kočárku a maminky už si tu rezervují místo,“ říká Romana Zalabáková. Rozšíření ale naráží na problém prostoru.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Děti už měly dvě samostatné výstavy přímo v regionálním muzeu. O tom, že se setkala s úspěchem, jistě svědčí fakt, že další by se měla uskutečnit v prosinci příštího roku. Pravidelně mají děti z mateřinky společné výstavy s žáky 4. základní školy, v jejímž objektu sídlí, navštěvovaly tu i kurz keramiky.
Díky svým výtvarným schopnostem si děti dokonce i vysoutěžily krásná houpadla v hodnotě 80 000 korun. Předloni se totiž staly vítězi výtvarné soutěže, kde byly tyto atrakce hlavní cenou a dnes dětem slouží na školní zahradě. V další výtvarné soutěži si jako výhru kolektiv školky vybral nábytek, sadu hudebních nástrojů, maňásky.

„Nejsem ale zastáncem vyhraněného zaměření školky,“ říká její ředitelka a jednatelka společnosti v jedné osobě Romana Zalabáková. Děti tedy chodí každý pátek do tělocvičny, zajímavou zkušeností pro ně jistě byly i návštěvy fittnescentra s pro ně netradičními pomůckami a úplně jiným prostředím než klasická tělocvična. Jednou týdne dochází do školky logopedka, nechybí ani anglické hraní, řada výletů, jako například tento týden do ZOO ve Dvoře Králové nebo návštěva dětské knihovny, kde pro ně pracovnice připravily krátké pásmo. Do konce školního roku se chystají ještě na „rodinný“ výlet.

Ačkoli – uvozovky možná nejsou až tak na místě. Celou školku totiž pozvala rodina, jejíž dvě děti mateřinku navštěvují, a která má k dispozici statek s velkou zahradou, kam se vejde spousta zajímavých atrakcí, které zpříjemní letní den. Chybět samozřejmě nebude moci ani loučení s předškoláky, které se letos ponese ve vodnickém duchu. Na 21. června se ve spolupráci se sendražickou školkou chystá Pohádkový les, chybět do prázdnin nebude ani krajské kolo olympiády mateřských škol v atletice.

Bez zajímavosti možná není, že ve školce, která funguje od září roku 2000, učila i manželka bývalého prezidenta automobilky TPCA Chieko Enomoto.

27.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velkoosecký vrh 2017.
36

OBRAZEM: Ve Velkém Oseku vrhali nože i sekery

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení