VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Restart zaměstnal víc než sto osob

KOLÍN - Motivační kurz k osvojení znalostí a dovedností, nezbytných pro nový, úspěšný návrat do zaměstnání pod názvem Restart je ve finále. Dlouhodobá práce týmu lidí zabrala období od září 2005 do letošního září.

3.9.2007
SDÍLEJ:

V Kolíně se projektu zúčastnilo 58 lidí, 32 se poté zapojilo do pracovního procesu.Foto: DENÍK/Archiv Restartu

Jejími partnery byly Úřady práce v Kolíně, Kutné Hoře, Nymburce, Praze východ a Meritum Kolín. Cílem akce bylo proškolit a průběžně podporovat 182 osob a z nich co možná největší část zaměstnat a rekvalifikovat. Jednalo se o dlouhodobě nezaměstnané uchazeče do třiceti let, nezaměstnané déle než půl roku. Pro každého účastníka byl připravený desetidenní motivační kurz zaměřený na rozvoj komunikačních dovedností a osobní prezentaci, bilanční diagnostiku a základy práce na počítači. Rekvalifikace byla zaměřená na obsluhu vysokozdvižného vozíku, základy práce na PC, kosmetiku, řidičská oprávnění, základy podnikání, barman – nápojář a další.

V začátcích si realizační tým pod vedením vedoucího projektu Václava Kmocha, supervizora projektu Hany Malíkové a koordinátorky projektu Jany Vršovské, stanovil cíl zaměstnat 22 procent účastníků. Nakonec se podařilo umístit do zaměstnání plných 57 procent účastníků. Všichni měli hrazené stravné i cestovné, byla zde i možnost příspěvku na úhradu nákladů na hlídání dětí, ten však maminky prakticky nevyužívaly. S jedinou výjimkou Prahy východ ženy mezi účastníky jednoznačně převládaly. Uplatnění na trhu práce jich však posléze našlo podstatně menší procento než v případě mužů. „Přikládám to buď tomu, že je pro ně na trhu práce méně pracovních příležitostí nebo že je zaměstnavatelé stále diskriminují kvůli dětem a následně věku,“ shrnula Jana Vršovská. Přesto je výsledek dlouhodobé práce realizačního týmu, s nímž spolupracoval i psycholog Josef Opočenský, obrovský, až takový, že jej v začátcích vůbec nepředpokládali.

Práce s nezaměstnanými byla zkraje velmi těžká, ale poté, co pochopili, že jim bude kurz výrazně ku pomoci, se jejich počáteční nepřílišný zájem a nedůvěra změnily v osobní aktivitu a pohodu.

„Do projektu Restart jsem šel se smíšenými pocity a opravdu jsem nevěřil, že mi může pomoci kurz, o jehož kvalitě jsem nebyl pevně přesvědčen. Ale teď, kdy končí, si připadám jako člověk, který má rozhodně co nabídnout na trhu práce,“ vyjádřil se mladý Tomáš. „Za tu dobu, co jsem byl nezaměstnaný, jsem si zvykl na fakt, že jsem něco míň, když jsem nezaměstnaný, ale kurz mi to hned první den naprosto vyvrátil,“ zhodnotil Václav kvality akce podpořené Evropským sociálním fondem a částečně ze státního rozpočtu. Autorem a realizátorem je Garancia Kolín.

3.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

I přes déšť obsypali břeh řeky Svitavy diváci. Mladí, starší i rodiny s dětmi se přišli podívat na letošní ročník Neckyády, která byla součástí festivalu Překročme řeku.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení