VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Peček míří zájemci o vzdělávání

PEČKY - Profesní vzdělávání pro středočeský venkov financované z grantového schématu Opatření 3.3., Operačního programu Rozvoje lidských zdrojů se blíží do své poloviny.

27.4.2007
SDÍLEJ:

Studenti kurzu se zaměřením na témata spojená s trvale udržitelným rozvojem a rozvojem venkova.Foto: DENÍK/Ondřej Dvořák

Kurz je zaměřen na témata spojená s trvale udržitelným rozvojem a rozvojem venkova. Projekt realizuje firma E consulting, s.r.o., je podporován z Evropského sociálního fondu a klíčovým partnerem je region Pečecko. Účastníci pilotního kurzu během února a března probrali téma tvorby strategie a management venkovského území a jeho pozitivní i negativní specifika. Jana Havelková, euromanažerka a projektový koordinátor MAS Podlipansko, o.p.s k probrané tematice řekla: „Obě mé pracovní pozice přímo vybízejí k tomu, abych vyhledávala informace ze všech oblastí veřejného života, ať již je to tvorba, řízení i administrace projektů, komunikace s lidmi, management, tvorba rozvojových strategií, právnická problematika a další. Systematické vzdělávání je podmínkou mojí práce. Jinde bych si kurzy musela platit a ještě dojíždět, a tady mám experty přímo v našem regionu. Další výhoda je, že odborníci nám zde předávají své know-how. Zkuste si zjistit, kolik zaplatíte za konzultaci v pražské advokátní kanceláři! Jen když tam někde vezmete za kliku, jsou to řádově tisíce korun - a my to tu máme zadarmo!“ Počátkem května následuje další tematická část s názvem „Facilitátor venkovského rozvoje“. „Není třeba se bát složitého názvu. Jde o trénink dovedností a souhrn praktických rad, které se hodí v každé obci např. při budování dětského hřiště ve spolupráci obce, občanů a podnikatelů,“ řekla Markéta Pošíková, organizační manažer. „Zájemci o účast mají stále možnost přihlásit se na následujícím mailu: profesnivzdelavani@seznam.cz,“ dodala. Kurz je určen managerům a zaměstnancům mikroregionů, managerům a zaměstnancům Místních akčních skupin, popřípadě zájemcům o problematiku rozvoje venkova metodou LEADER. „Nezaplatitelné jsou diskuse k probírané oblasti, praktické příklady odjinud a také osobní setkání s kolegy,“ nám dále řekla Jana Havelková. „Jako euromanažer zde mohu diskutovat s ostatními účastníky kurzů, všichni jsme potencionálními žadateli o dotace. Jsme všichni ze Středočeského kraje, máme své projektové záměry a příslib evropských peněz z operačních programů, zejména Regionálního operačního programu, je velmi motivující. Chceme být úspěšní, a proto musíme vědět, znát a mít zkušenosti,“ dodala Jana Havelková.

27.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival se vrátil do Českého Brodu

Elektronická hudba přilákala do Benešova mnoho fanoušků z České republiky i zahraničí.
93

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení