VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie má hlídat i v obcích

KOLÍNSKO - Obyvatelé měst to ale nevidí příliš rádi. Kriminalita v městech je podle nich až příliš vysoká na to, aby si strážníci mohli dovolovat jezdit mimo svůj rajon.

19.5.2007
SDÍLEJ:

Českobrodští strážníci vyjíždějí měřit rychlost vozidel do okolních obcí, například Rostoklat či Břežan II. Podle některých hlasů pak citelně chybí v ulicích samotného města.Foto: DENÍK/Zdeněk Holeček

Vedení obcí v blízkosti Kolína a Českého Brodu by uvítalo spolupráci se strážníky zmíněných měst. Policie však nemá volné síly.

Navíc v Českém Brodě některým obyvatelům dojíždění „jejich“ strážníků do okolních obcí leží v žaludku. To i přesto, že strážníky o pomoc žádá vedení menších obcí většinou kvůli měření rychlosti.

Lidé žijící v Hradišťku I a Veltrubech u Kolína mají pro změnu jiný problém. „Hlavně v letních měsících lidé, kteří se jezdí koupat na místní písák, parkují své automobily, kde chtějí,“ popsal starosta Veltrub Ivan Kašpar s tím, že se nejedná jen o parkování, ale i různé přestupky. „Pobíhání psů, nepořádek a podobně. Ale nechtěli bychom spolupráci s městskou policií využívat pouze na okolí písáku,“ upozorňuje starosta.

Vše je však otázkou financí a počtu strážníků.

Městské policie na Kolínsku trpí nedostatkem strážníků

Městská policie v Českém Brodě poukazuje na fakt, že práci jim ztěžuje snížený personální stav. Městští strážníci pracují jen ve čtyřech. Brzy by jim však měly přibýt další dvě síly. I to je však málo. „Ideální počet by byl devět strážníků,“ uvedl místostarosta Jakub Nekolný.

V Kolíně pro změnu zažívají strážníci spíše personální změny. Nový ředitel městské policie Viktor Prokeš se snaží zlepšit působnost strážníků ve městě. „Činnost by neměla být zaměřená jen na dopravu,“ uvedl krátce po svém nástupu.

Zastupitelstvo Veltrub, pod které spadá i Hradišťko I, by uvítalo spolupráci s Městskou policií v Kolíně. „Na místní přírodní koupaliště jezdí z devadesáti procent lidé z Kolína. „Oslovili jsme proto kolínskou radnici s tím, že bychom přivítali jejich pomoc. Starosta Buřič ale musí vše nejprve projednat,“ popsal starosta Ivan Kašpar. „Oficiálně se na nás obec Veltruby v této věci zatím neobrátila,“ upřesnil ale kolínský starosta Jiří Buřič.

Zda se tedy městští strážníci v létě objeví nejen u písníku v Hradišťku I, není zatím jasné.

19.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velkoosecký vrh 2017.
36

OBRAZEM: Ve Velkém Oseku vrhali nože i sekery

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení