VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzdělávací kurzy úspěšně absolvovalo přes pět desítek žen

PEČKY - Ve Vzdělávacím centru Pečecka uskutečňují od 1. září 2006 do 30. dubna 2008 projekt Potkáme se u Kolína, který je spolufinancován Evropskou unií. Jedná se o projekt určený ženám na mateřské a rodičovské dovolené – zvláště pak těm, které se v dohledné době budou vracet na trh práce. Cílem projektu je usnadnit jim vstup do zaměstnání a zvýšit jejich šance na trhu práce.

20.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Právě proto nabízí maminkám možnost zdokonalit se v angličtině a naučit se pracovat s počítačem. První cyklus projektu začal vloni v září. Zájemkyně absolvovaly rozřazovací testy z angličtiny. Na jejich základě vznikly a začaly pracovat tři skupiny anglického jazyka a dva kurzy obsluhy PC, uskutečnil se také seminář personálního poradenství. V době výuky byla pro účastnící se ženy přímo v budově Vzdělávacího centra Pečecka zajišťována i péče o jejich děti. Kurz Obsluha PC – začátečníci úspěšně zakončilo 10 žen z původně 12 přihlášených a 2 z nich následně nastoupily na pracovní stáž k partnerům projektu. Nechyběl ani seminář o ekologii v rodině a domácnosti. Osm žen se pustilo do kurzu práce na PC pro pokročilé, všechny uspěly. Jako mírně pokročilí v angličtině úspěšně zakončilo kurz 13 žen, ze dvou kurzů AJ – začátečníci bylo úspěšných celkem 20 žen. Všechny ženy, které úspěšně absolvovaly závěrečné testování, obdržely Osvědčení o absolvování kurzu.

„Celkem se do I. cyklu projektu přihlásilo 75 žen, ke studiu jich bylo přijato 58, z nichž 51 v závěrečném testování uspělo. Ty ženy, které svou účast ukončily v průběhu projektu, tak zpravidla učinily z důvodu nástupu do zaměstnání nebo z důvodů rodinných,“ shrnula Věra Stožická, asistentka manažera vzdělávacího projektu. Z vyplněných formulářů Hodnocení kurzu, které ženy na závěr odevzdaly, vyplývá, že všechny kurzy byly hodnoceny jako přínosné a užitečné; účastnice jazykových kurzů nejvíce oceňovaly upevnění gramatických základů, rozšíření slovní zásoby a interaktivní konverzační cvičení. Účastnice PC kurzů si zdokonalily a rozšířily své znalosti a dovednosti při práci s PC, některé z nich si díky absolvování kurzu dokonce našly nové zaměstnání.

20.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Královské stříbření Kutné Hory.
133

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Radimský kostel Nejsvětějšího Vykupitele je opět požehnaný.
100

OBRAZEM: Po více jak sto letech žehnali kostelu

Na Červenopečecké pecce zněli s úspěchem Ozzy Osbourne i Pink Floyd

Červené Pečky – Již po dvaatřicáté se v Červených Pečkách odehrála poslední červnovou sobotu původně soutěžní, dnes už jen poslechová přehlídka nazvaná Červenopečecká pecka, podruhé pak pořadatelé vyměnili původní prostor za kuželnou za Zámecký park.

OBRAZEM: Žáci se proměnili v námořníky

Kolín - Na konci školního roku se školní družina ze ZŠ Kolín V., Mnichovická 62 rozloučila se školním rokem 2016 – 2017 Námořnickým odpolednem.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

OBRAZEM: Letní kino zavítalo do Radimi

Radim - Stalo se již tradicí, že pojízdné letní kino zajíždí dvakrát za léto na radimské hřiště, kde promítá české komedie. Je takřka pravidlem, že první promítání je v období, kdy se v obci slaví pouť.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies