VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzdělávací kurzy úspěšně absolvovalo přes pět desítek žen

PEČKY - Ve Vzdělávacím centru Pečecka uskutečňují od 1. září 2006 do 30. dubna 2008 projekt Potkáme se u Kolína, který je spolufinancován Evropskou unií. Jedná se o projekt určený ženám na mateřské a rodičovské dovolené – zvláště pak těm, které se v dohledné době budou vracet na trh práce. Cílem projektu je usnadnit jim vstup do zaměstnání a zvýšit jejich šance na trhu práce.

20.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Právě proto nabízí maminkám možnost zdokonalit se v angličtině a naučit se pracovat s počítačem. První cyklus projektu začal vloni v září. Zájemkyně absolvovaly rozřazovací testy z angličtiny. Na jejich základě vznikly a začaly pracovat tři skupiny anglického jazyka a dva kurzy obsluhy PC, uskutečnil se také seminář personálního poradenství. V době výuky byla pro účastnící se ženy přímo v budově Vzdělávacího centra Pečecka zajišťována i péče o jejich děti. Kurz Obsluha PC – začátečníci úspěšně zakončilo 10 žen z původně 12 přihlášených a 2 z nich následně nastoupily na pracovní stáž k partnerům projektu. Nechyběl ani seminář o ekologii v rodině a domácnosti. Osm žen se pustilo do kurzu práce na PC pro pokročilé, všechny uspěly. Jako mírně pokročilí v angličtině úspěšně zakončilo kurz 13 žen, ze dvou kurzů AJ – začátečníci bylo úspěšných celkem 20 žen. Všechny ženy, které úspěšně absolvovaly závěrečné testování, obdržely Osvědčení o absolvování kurzu.

„Celkem se do I. cyklu projektu přihlásilo 75 žen, ke studiu jich bylo přijato 58, z nichž 51 v závěrečném testování uspělo. Ty ženy, které svou účast ukončily v průběhu projektu, tak zpravidla učinily z důvodu nástupu do zaměstnání nebo z důvodů rodinných,“ shrnula Věra Stožická, asistentka manažera vzdělávacího projektu. Z vyplněných formulářů Hodnocení kurzu, které ženy na závěr odevzdaly, vyplývá, že všechny kurzy byly hodnoceny jako přínosné a užitečné; účastnice jazykových kurzů nejvíce oceňovaly upevnění gramatických základů, rozšíření slovní zásoby a interaktivní konverzační cvičení. Účastnice PC kurzů si zdokonalily a rozšířily své znalosti a dovednosti při práci s PC, některé z nich si díky absolvování kurzu dokonce našly nové zaměstnání.

20.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Česká mši vánoční autora Jakuba Jana Ryby v podání Kolínské filharmonie.

Kulturní tipy z Kolínska

Mateřinka zve na zápis

Týnec n. L. – Zápis do mateřské školy v Týnci nad Labem se koná 3. května od 9 do 15 hodin. Rodiče by s sebou měli vzít rodný list dítěte.

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kultury na Kolínsku. Kam vyrazíte?

Kouřimští volí mezi třemi variantami kliniky

Kouřim - Mezi třemi možnými variantami výstavby zdravotního střediska se rozhodují Kouřimští. Vedení města představilo místním výhody i nevýhody každého projektu a lidé se poté mohli ke každé variantě vyjádřit.

OBRAZEM: Příroda vykouzlila sněhové nadělení i na konci dubna

Kutnohorsko - Přírodo, přírodo, kam chodíš na ty nápady? Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. Ráno jsem nevěřila svým očím. Už né! Také těmito slovy okomentovali ranní nadělení obyvatelé výše položených částí Kutnohorska.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies