VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Buřič a Pekárek jsou vyškrtnuti z kandidátky

Kolín /FOTO, VIDEO/ - Krátce před desátou hodinou v noci skončila ve čtvrtek 23. září mimořádná schůze kolínské ODS. Na programu měla jedinou otázku. Zůstanou po úplatkářské kauze na kandidátce pro nadcházející komunální volby současný místostarosta Roman Pekárek a starosta Jiří Buřič? Odpověď zní ne.

22.9.2010 168
SDÍLEJ:

Jiří Buřič těsně po jednání Oblastní rady ODS KolínFoto:

„Na dnešním zasedání jsem navrhl, aby byli Roman Pekárek a Jiří Buřič staženi z kandidátky pro volby do kolínského zastupitelstva. Oblastní rada tento návrh schválila,“ potvrdil těsně po skončení jednání předseda oblastní rady, europoslanec Milan Cabrnoch.

Podle jeho slov rada pověřila volebního zmocněnce, aby písemné stažení obou kandidátů neprodleně doručil příslušnému úřadu. „Odvolání z kandidátky považujeme za nejúčinnější způsob, jak přispět k dobrému volebnímu výsledku ODS v Kolíně,“ dodal Milan Cabrnoch s tím, že jednání bylo velice věcné a velice klidné. „Argumenty ze všech stran shrnovaly současnou situaci, pochopitelně jednáme na základě kampaně, události, která proběhla v médiích, a domníváme se, že nejlepší reakce, jakou v této chvíli můžeme udělat, je stažení obou pánů z kandidátky,“ doplnil.

ČTĚTE TAKÉ. Co také zaznívá v anonymně zaslané nahrávce

Cílem událostí posledních dní je podle Milana Cabrnocha bezpochyby poškození ODS před volbami, a to nejen v Kolíně. Už vzhledem k tomu, že události, o nichž nyní média hovoří, se udály před rokem. „Uděláme všechno pro to, aby toto poškození bylo co nejmenší, a chceme ukázat jak občanům Kolína, tak dalším občanům České republiky, že se s těmito podezřeními umíme rychle a rázně vypořádat. Bez toho, že bychom měli jakoukoli ambici soudit, zda to, co se říká, je, nebo není pravda. To, aby se obhájili, je úkolem těch, kteří jsou obviňováni nebo pomlouváni,“ zdůraznil.

Místostarosta Roman Pekárek (kolem něhož se díky nahrávce, v níž si má říkat o úplatek milion korun, aféra rozhořela) se těsně po svém odvolání z kandidátky k celé záležitosti vyjadřovat nechtěl.

Starostovi Jiřímu Buřičovi dávají členové ODS včetně předsedy Petra Nečase za vinu, že vše neoznámil policii, ačkoli nahrávku měl. „Svou povinnost jsem si splnil. Dal jsem ústní vyjádření už dříve a dokáži to,“ oponoval Jiří Buřič. „Je to smutný příběh. Kolín je mým městem, narodil jsem se tady a pro město jsem udělal hodně práce. Jsem stále připraven pro něj pracovat. Mějte se hezky, nashledanou,“ rozloučil se na potemnělé ulici se skupinou novinářů.

22.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 168
SDÍLEJ:
Elektronická hudba přilákala do Benešova mnoho fanoušků z České republiky i zahraničí.
93

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení