VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přístavba školy v Kostelci se zdržela

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy měly vyřešit nedostatečnou kapacitu černokostelecké školy. Do zbrusu nových tříd však 4. září žáci neusednou. 

23.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk

„Děti budou chodit prozatím do staré budovy školy,“ vysvětlila starosta města Jiří Kahoun s tím, že kontejnerové třídy měly být hotové již v polovině srpna.

„Stavba se zdržela a je prodloužená do 1. září. Myslím si, že ani do tohoto data se však nestihne vše připravit,“ dodal starosta. Podle jeho slov se ihned po dokončení nových tříd žáci přesunou ze staré budovy školy do kontejnerových učeben. Třídy, ve kterých naleznou azyl do té doby, se pak postupně budou rekonstruovat, aby škola získala chybějící odborné učebny.

Lépe než v Kostelci nad Černými lesy vypadá situace s otevřením školy na Vyžlovce. Žákům tady totiž hrozilo, že v případě, že se nestihne dokončit rekonstrukce budovy školy, stráví několik dní na počátku školního roku v prostorách hotelu. To se však nakonec nestane. Ačkoli ani tady se nakonec vše nestihne do počátku školního roku.

„V pátek nás čeká částečná kolaudace,“ prozradil starosta obce Jan Pelikán. Podle jeho slov budou děti první měsíc docházet do přízemí budovy, které bude již zkolaudované. Mezitím se bude pracovat na prvním patře budovy, které by mělo být hotové 18. září. „Poté se žáci přestěhují do svých tříd,“ dodal starosta.

Celé Černokostelecko řešilo potíže s nedostatkem míst pro žáky několik let. Právě znovuotevření vyžlovské školy a kontejnerové třídy by v Kostelci by měly být řešením problémů. Původně existovala čtyři řešení situace, kterou řešili zástupci všech obcí školského obvodu.

První z nich byla možnost přístavby v areálu školy. Město mělo prostředky na nákup mlýna a přilehlých pozemků. Ve mlýně by vznikly dvě tělocvičny a devět kmenových tříd. Dále sedm heren a devět kabinetů. Varianta byla navržená tak, aby splňovala kritéria pro školu, kterou navštěvuje tisíc žáků. další možností bylo opravit mlýn na šest kmenových tříd a jeden společný kabinet. Obě řešení však byla finančně nákladná a hlavně časově nezvladatelná.

Hovořilo se také o znovuotevření dvoutřídky v Olešce, která by spadala pod Černokosteleckou školu. Problémem však bylo dojíždění. Investice by v tomto případě byla přijatelná. V budově by bylo třeba vyměnit pouze okna a kotel.

Další z možností byla právě modulárně řešená stavba. Ta se nakonec ukázala jako nejlepší řešení vzhledem k rychlosti výstavby a ceně.

Shodou okolností se navíc v obdobnou dobu, kdy se rozhodlo o tomto řešení Vyžlovští dozvěděli o svém úspěchu o získání dotace na opravu budovy, kde bývala škola.

Školský obvod Kostelce n. Č. l.: Černé Voděrady, Jevany, Konojedy, Kozojedy, Krupá, Nučice, Oleška, Oplany, Prusice, Vyžlovka, Výžerky

Autor: Lucie Mašínová

23.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

V toku řeči Iva Šmoldase se na písničky Pepy Štrosse příliš nedostalo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepa Štrosse se uskutečnil předposlední zářijový čtvrtek zábavný pořad ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Písničkář Pepa Štross si na pódium přizval ještě posilu v podobě syna Matěje, příliš písniček ale nezahráli a nezazpívali, nekonečný tok řeči Iva Šmoldase se jen těžko přerušoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení