Do června územní rozhodnutí a ještě do konce roku první terénní úpravy, takové jsou v současné době předběžné plány Velkoosecké sportovní, a. s. na výstavbu Národního bruslařského stadionu.

Za čí peníze to bude? Kdo do projektu vloží přibližně 1,5 miliardy korun? To ani starosta Jiří Otta ani Vladimír Bartoš, jednatel společnosti Sport-NowiS s.r.o., jež bude provozovatelem stadionu, prozradit nechtějí. „Máme k tomu objektivní důvody. Žijeme v Čechách…“ naznačuje starosta a duchovní otec stadionu Jiří Otta. „Je spousta lidí, kteří nám nepřejí,“ dodává Vladimír Bartoš. Prozrazuje jen, že se jedná o soukromé zdroje.

S investorem, který do projektu Národního bruslařského stadionu s největší pravděpodobností půjde, jedná Velkoosecká sportovní již od loňského května a podle starosty Otty se jednání chýlí k závěru. Smlouva zatím podepsaná není, čeká se na podání žádosti o územní řízení. Zhruba do 20. ledna by se měly vyjádřit všechny dotčené organizace, pak se bude posuzovat, záměr vyvěšovat a jinak administrovat. „Investora před podpisem smluvy rozhodně neodtajníme,“ poznamenal starosta Otta.

Technika na stavbě stadionu přemístí 20 tisíc kubíků zeminy

Krajský úřad zahájil řízení o posuzování vlivů budoucí stavby na životní prostředí. Jen pro zajímavost, dokumentace k tzv. EIA stála kolem čtvrt milionu korun.

Pokud se Velkoosecké sportovní podaří mít do letošního června územní rozhodnutí, začnou ještě letos první zemní práce na výstavbě Národního bruslařského stadionu. Celkově bude potřeba přemístit na 20 tisíc kubíků zeminy.
„Když začneme stavět, přispějeme k řešení ekonomické krize,“ připomíná starosta Jiří Otta pracovní příležitost pro stavební firmy a tisíce jejich zaměstnanců.

Stejně tak již hotové dílo by nemělo sloužit jen světové reprezentantce Martině Sáblíkové, ale hlavně široké veřejnosti, školám, sportovním oddílům, jejich fanouškům a dalším milovníkům zimních sportů.

Krajský úřad Středočeského kraje zahájil řízení o posuzování vlivů budoucí stavby na životní prostředí. Jen pro zajímavost, dokumentace k tzv. EIA stála kolem čtvrt milionu korun. Ve Velkoosecké sportovní doufají, že s politickou změnou na kraji by se mohlo Národnímu bruslařskému stadionu dostat z těchto míst větší podpory. Více by měla napovědět plánovaná schůzka s hejtmanem Davidem Rathem.

Částka miliarda a půl, počítaná na výstavbu celého areálu, podle Vladimíra Bartoše není nadhodnocená, jak se v některých kritikách objevilo. „Jde o sumu s DPH a stavební rezervou,“ řekl Bartoš.