VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava historického mostu přes říčku Výrovku finišuje

Radim – Nově položený asfalt na historickém mostě napovídá, že by již brzo mělo být hotovo s opravami. To potvrdil svými slovy také starosta obce Martin Sýkora. „Pokud se nestane nic nepředpokládaného, tak by stavba měla být předaná do konce listopadu," řekl.

11.11.2015
SDÍLEJ:

Oprava mostu jde do fináleFoto: Deník/ Lucie Mašínová

V současné době se prý dodělávají poprsní zídky. Na jejich zdění prý byla objednaná speciální malta, která není v České republice k sehnání, a tak se nějakou dobu muselo čekat na její dodání z Německa.

Kromě prací na povrchu mostu došlo během rekonstrukce ještě k dalším opravám. Úplně nová je například výdlažba v korytě řeky. „Původní beton nahradila kamenná výdlažba," vysvětlil Martin Sýkora s tím, že tento bod oprav mimo jiné přispěl ke zpevnění konstrukce mostu. Dalším bodem oprav a snad také nejnáročnější částí rekonstrukce bylo provedení injektáží opěr. Zjednodušeně to znamená, že se na každé straně mostu provedly čtyři vrty, které vedou asi pět metrů pod hladinu Výrovky. Ty jsou vyplněné betonovou hmotou.

Kromě této vysokotlaké injektáže došlo také k injektáži nízkotlaké. V tomto případě byly spáry vyplněné taktéž jistou betonovou hmotou.

V průběhu rekonstrukce došlo také k odhalení klenby, na kterou byla umístěna hydroizolační ochranná folie.
Radimští se opravy mostu dočkali po více než dvou letech. Most totiž narušila ničivá povodeň v červnu 2013. Od té chvíle byl most uzavřený pro veškerou automobilovou dopravu. Přes most se dostali pouze chodci, kteří ho využívali místo lávky.
Od srpna, kdy začala práce na opravě mostu, pak museli také chodci využít obchůzné trasy.
Původně se hovořilo o tom, že kamenný most se zbourá a na jeho místě vyroste nový. Martin Sýkora ale podotkl, že kdyby muselo dojít k bourání, případně by most strhla již velká voda, musela by být postavená replika stávajícího mostu, protože jde o historickou památku.

Autor: Lucie Mašínová

11.11.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení