VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Velkého Oseku už nemusí pro pitnou vodu k cisternám

Velký Osek – Obyvatelé obce si mohou oddechnout. Skončilo jim náhradní zásobování pitnou vodou pomocí cisteren. To bylo nutné po dobu opravy vodojemu a ještě chvíli po ní, než se vyhodnotily rozbory kvality pitné vody.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Oprava vodojemu ve Velkém OsekuFoto: Vodos Kolín

„Vodojem ze 70. let byl technicky zastaralý, již netěsnil, protékal plášť,“ popsal starosta Pavel Drahovzal.

Jak vysvětlil výrobní ředitel Vodosu Kolín Luboš Haken, tyto netěsnosti přinášely potíže při provozování vodovodního systému pro tuto obec. Oprava byla neodkladná i z dalšího důvodu. „S příchodem teplého počasí by již provozovatel Vodos Kolín nemohl dodávat takové množství vody, které jeho odběratelé požadují,“ uvedl Luboš Haken.

Oprava probíhala za plného provozu vodojemu a celého vodovodního systému. Prováděl ji Vodos Kolín, stejně jako náhradní zásobování pitnou vodou. „To muselo být zajištěno až do vyhodnocení úplného rozboru kvality pitné vody, kdy voda ve vodovodním systému mohla být opět prohlášena za vodu pitnou. Po dobu celé akce se podařilo dodávat do všech domácností a zařízení vodu nepitnou,“ dodal Luboš Haken.

To obyvatelé velmi ocenili. „Během opravy bylo možné vodu z kohoutku používat na mytí a splachování, takže pokud jsme si došli k cisterně odhadem pro dva kbelíky po 10 litrech denně, stačilo to,“ popsal Pavel Drahovzal. „Ale samozřejmě díkybohu za to, že už nám vše funguje a cisterny už nepotřebujeme,“ dodal. Doplnil také, že oprava probíhala za přísných desinfekčních opaření.

„Obnova těsnosti pláště vodojemu byla provedena tmelem se skelným vláknem a zajištěna několika vrstvami nátěru, který je schválen atestem pro styk s pitnou vodou. Tímto odběratelé nemusí mít obavy, že by jim byla dodávána pitná voda, která by mohla ohrozit jejich zdraví,“ připomněl Luboš Haken s tím, že dokumenty pracovních postupů a použitých materiálů byly schváleny krajskou hygienickou stanicí, která vydala stanovisko, jímž se dodavatel prací řídil.

„Rád bych poděkoval za shovívavost odběratelům, kteří byli touto obnovou omezeni při dodávkách pitné vody pro své domácnosti. Taktéž vlastníku vodovodního systému Obci Velký Osek, který financoval celou akci ze svých prostředků na obnovu vodohospodářského zařízení,“ uzavřel ředitel Vodosu.

Autor: Jana Martinková

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na kolínských hřbitovech jsou tisíce opuštěných hrobů

Otevřená náplavka

Otevřená ulice bude na Zálabí

Lidé dostanou kontejnery na třídění až domů

Český Brod /ANKETA/ - Novinku v nabídce služeb pro obyvatele v oblasti třídění odpadu nyní chystají v Českém Brodě. Obyvatelé by měli přímo do svých domácností zdarma dostat nádoby na třídění papíru a plastů.

Vodu smějí používat pouze pro osobní potřebu

Kouřim/ Zásmuky /ANKETA/ – Užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu omezuje vyhláška v Kouřimi a Zásmukách.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Vyschlé studny trápí nejen Blinku

Blinka - „Musím ještě zalít levanduli a trávu," sdělila mezi řečí Lenka Pavlíčková svému manželovi Jaroslavovi. V tom jejímu muži zazvonil telefon. Volal soused, že nemá vodu ve studni.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies