VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Velkého Oseku už nemusí pro pitnou vodu k cisternám

Velký Osek – Obyvatelé obce si mohou oddechnout. Skončilo jim náhradní zásobování pitnou vodou pomocí cisteren. To bylo nutné po dobu opravy vodojemu a ještě chvíli po ní, než se vyhodnotily rozbory kvality pitné vody.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Oprava vodojemu ve Velkém OsekuFoto: Vodos Kolín

„Vodojem ze 70. let byl technicky zastaralý, již netěsnil, protékal plášť,“ popsal starosta Pavel Drahovzal.

Jak vysvětlil výrobní ředitel Vodosu Kolín Luboš Haken, tyto netěsnosti přinášely potíže při provozování vodovodního systému pro tuto obec. Oprava byla neodkladná i z dalšího důvodu. „S příchodem teplého počasí by již provozovatel Vodos Kolín nemohl dodávat takové množství vody, které jeho odběratelé požadují,“ uvedl Luboš Haken.

Oprava probíhala za plného provozu vodojemu a celého vodovodního systému. Prováděl ji Vodos Kolín, stejně jako náhradní zásobování pitnou vodou. „To muselo být zajištěno až do vyhodnocení úplného rozboru kvality pitné vody, kdy voda ve vodovodním systému mohla být opět prohlášena za vodu pitnou. Po dobu celé akce se podařilo dodávat do všech domácností a zařízení vodu nepitnou,“ dodal Luboš Haken.

To obyvatelé velmi ocenili. „Během opravy bylo možné vodu z kohoutku používat na mytí a splachování, takže pokud jsme si došli k cisterně odhadem pro dva kbelíky po 10 litrech denně, stačilo to,“ popsal Pavel Drahovzal. „Ale samozřejmě díkybohu za to, že už nám vše funguje a cisterny už nepotřebujeme,“ dodal. Doplnil také, že oprava probíhala za přísných desinfekčních opaření.

„Obnova těsnosti pláště vodojemu byla provedena tmelem se skelným vláknem a zajištěna několika vrstvami nátěru, který je schválen atestem pro styk s pitnou vodou. Tímto odběratelé nemusí mít obavy, že by jim byla dodávána pitná voda, která by mohla ohrozit jejich zdraví,“ připomněl Luboš Haken s tím, že dokumenty pracovních postupů a použitých materiálů byly schváleny krajskou hygienickou stanicí, která vydala stanovisko, jímž se dodavatel prací řídil.

„Rád bych poděkoval za shovívavost odběratelům, kteří byli touto obnovou omezeni při dodávkách pitné vody pro své domácnosti. Taktéž vlastníku vodovodního systému Obci Velký Osek, který financoval celou akci ze svých prostředků na obnovu vodohospodářského zařízení,“ uzavřel ředitel Vodosu.

Autor: Jana Martinková

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Voda v rybnících je stále dobrá

Středověk na tvrzi, Nebovidy červen 2015

Třetí ročník Fesťáku na tvrzi odstartuje v sobotu

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

Tatce – Další ročník úspěšné Tatecké fošny je naplánovaný na sobotu 26. srpna. Přichystaný je zábava pro děti i dospělé. Akce začíná v pravé poledne, hlavní soutěže začnou hodinu po poledni. Lidé se stejně jako každoročně mohou těšit na přejezd fošny na kole i trakaři nebo na klasickou jízdu v neckách. 

AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení