VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Víkend na kolínské jízdárně

Kolín – Milovníci vlajících hřív si užili slunečný víkend na kolínské jízdárně. Stáj Václav Kolín tu totiž pořádala jezdecké závody - ZM-S** a Amazonka 2011.

10.7.2011
SDÍLEJ:

Víkend na kolínské jízdárněFoto: DENÍK/Jana Martinková

Sobota byla zasvěcena závodům pro začínající jezdce a začínající koně. „Na velké závody typu Velké ceny jsme si pronajali kolbiště u Mladé Boleslavi. Naše kolínské kolbiště a zázemí bohužel nesplňuje požadavky nastavené pro první ligu. Na potřebné úpravy jaksi nejsou peníze,“ předeslal předseda pořádajícího sdružení a ředitel závodů Václav Drbal.

Nicméně pro soutěže středního rámce bezesporu kolínské kolbiště i dobré zázemí v pohodě odpovídá a pravidelní účastníci je již dobře znají jako příjemné, ale ne zas tak jednoduché, jak by se laikovi možná mohlo zdát. A tak se spolu se svými čtyřnohými přáteli sjeli lidé, kteří si chtěli ověřit na dobrém kolbišti svou práci a tréninkový proces.

Přestože se ve stejném termínu odehrávaly i další závody (Nymbursko, Mladá Boleslav, Benešov), bylo v sobotu v Kolíně přesto na 200 startů.
Oficiální soutěže začínaly na 90 cm překážek, odpoledne pak končilo do 120 cm, nedělní Amazonka se s více než 250 starty skákala na 130 centimetrů, což už představuje soutěž na poměrně vysoké úrovni.

Panovala pohodová atmosféra, jezdci měli dost času se připravit, organizátoři zase čas upravit terén, který hlavně v sobotu ve slunečném počasí vysychal a prášil. „Spotřebovali jsme moře vody, ale to k tomu patří,“ smál se Václav Drbal.

Jezdci se i přes konání jiných soutěží sjeli z celé republiky od středních Čech až po účastníky z Brna, Znojma a dalších míst.

„Viděl jsem tu kobylku, která je potomkem naší kobylky. Je krásné vidět její hříbátko, tedy v uvozovkách, protože dnes už čtyřleté, které sportuje a běhá. Jak ten život utíká… Genetika se projevuje. U skokových koní je to skutečně základní věc, aby byli geneticky vybavení pro tento sport. Ten dnes prožívá obrovský boom. I přesto, že je to velmi náročný a drahý sport a také zavazující, protože kůň není tenisová raketa ani golfové hole, které můžete odložit a začít na jaře. Péče o koně je každodenní, pátek nebo svátek,“ říká Václav Drbal.

Jezdecké spektrum bylo opravdu široké od úplných začátečníků, kteří si ovšem vedli velmi dobře, až třeba po Renatu Markovou, mistryni republiky ve všestrannosti či Kateřinu Veselovskou, která opravdu patří k naší špičce.

Místo události:
10.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení