VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM I ZVUKEM: Kouřimská skála 2016

Kouřim – Slunečné odpoledne s nebem bez mráčku a příjemnou teplou letní noc připravilo počasí pro letošní již pátý ročník rodinného festivalu Kouřimská skála, který tradičně ve spolupráci s městem pořádají ve velmi pěkném přírodním prostředí kamarádi a bývalí hudební spolupracovníci před šesti lety zesnulého zpěváka a hudebníka Petra Muka jako vzpomínku na tohoto člověka s vzácnou přátelskou povahou a hudebním nadáním.

29.8.2016
SDÍLEJ:

Kouřimská skála 2016Foto: DENÍK/ Jana Martinková

Petr Muk měl k historické Kouřimi velmi hezký vztah, ve městě měl řadu přátel, kteří na něj dodnes nezapomněli. S Kouřimí Petra Muka kdysi spojil bubeník Tomáš Waschinger, který je dnes jedním z organizátorů tohoto příjemného open-air festivalu.


„Petr si z hudebního nebe opět pohlídal počasí," řekl už vloni Tomáš Waschinger a letos měl k téže větě opět zcela oprávněný důvod.

A VYŠLO SLUNCE NAD MASSACHUSETTS

Na Kouřimskou skálu se tradičně sjíždí Mukovi kolegové z řad zpěváků, spolutvůrci písniček, studioví producenti, pódioví muzikanti nebo ti, kteří zcela po svém zpívají Mukovy písničky. Letošní asi největší hvězdou byl Václav Neckář se skupinou Bacily, který rozpohyboval dav pod jevištěm už od první písničky. Ša la la la lí si zpívali společně všichni od mladičkých dívenek až po šedesátníky, kteří se ovšem co do fandění nedali nikterak zahanbit a když došlo na „Lásko nádherná, koukni podruhé ti zpívám já", vytvořili doslova les zvednutých rukou. Slunce vychází nad Massachusetts přivedlo některé v publiku až téměř k slzám, Doktora Dam Di Dam věnoval Václav Neckář všem lékařům a sestřičkám, kteří mu pomohli k tomu opět zpívat na jevišti, a závěrečná vytleskaná Půlnoční vytvořila v publiku i na jevišti atmosféru míru a svornosti.

Monika Absolonová, jež z podvečerní Kouřimi odjížděla ještě na televizní natáčení, potěšila diváky nádherným hlasem, který se nad skalami nesl ve známé skladbě Lásko má, já stůňu či v Kleopatřině Teď královnou jsem já. „Držte mi palce, ať to v televizi nezkazím, tady s vámi jsem si to opravdu užila," loučila se Monika Absolonová.

AJ TAK SME STÁLE FRAJERI

Když Peter Nagy rozjel své vystoupení proložené spoustou vtípků, hned od prvního songu pokračovalo společné zpívání publika. Však také všichni si plným právem a z plna hrdla mohli zanotovat Aj tak sme stále frajeri. A mimochodem, víte, jak se Peter Nagy hodlá dostat na přední stránky bulvárních časopisů? Jednoduše – v zimě se prý ožení, v létě rozvede, další zimu se vydá na dráhu alkoholika, za půl roku se vyléčí atd. Tak mu držme palce, je to stále frajer. To přítomné dámy jednoznačně ocenily stejně jako jeho smysl pro humor.

„Oceán, ABBA Stars, Všichni svatí byli suproví," pochvaloval si jeden z návštěvníků další hvězdy večera. Příchozí potěšil třeba také Petr Kolář, Štěpán Kojan z Keksu, pěkně svižně to rozjelo Covertrio, nemohl chybět Petr Muk Band a řada dalších. Svou trochou do mlýna přispěl i kouřimský Svatoštěpánský sbor.

JEDEN Z DIVÁKŮ: NECHÁPU, JAK TO DOKÁŽOU

Mezitím se, jak už to na všech velkých akcích bývá, z pódia hledali například dědeček s babičkou, po kterých se sháněla jejich vnoučata, nebo řidič auta, které bránilo ve vjezdu do stanového městečka u řeky.

„Jsem na Skále už poněkolikáté a nikdy nechápu, jak dokážou tak rychle přezvučit na dalšího účinkujícího," chválil jeden z diváků.

Těch přišlo na letošní ročník festivalu podle prvních odhadů kolem dvou tisíc. Tvořili stojící dav pod pódiem, seděli na lavicích s klobáskami, pivkem či výtečnými bramboráky v rukou nebo si rozložili deky na trávu a společně s hudebním zážitkem měli i krásný letní piknik.

POŽEHNÁNÍ RODINY I ZDRAVICE OD NO NAME

Z pódia ke všem doléhal více než devítihodinový hudební maraton plný známých zpěváků a hudebníků, Kouřimskou skálu přijeli pozdravit i tatínek a manželka Petra Muka, kteří dali akci požehnání do dalších let. Festival dostal i zdravici od skupiny No Name. „Příští rok zde bude vystupovat," prozradil Tomáš Waschinger nejen jednoho z příštích účinkujících, ale tím pádem i fakt, že Kouřimská skála neskončí. A to to měl být kdysi původně jen jeden vzpomínkový večer.

Podvečernímu a večernímu programu Kouřimské skály předchází už tradičně akce města Putování s pohádkou aneb loučení s prázdninami. Letos přišlo na čtyři sta účastníků. Prošli se lesem po 13 stanovištích, kde na ně čekaly nejrůznější pohádkové postavičky od šmoulů až po pejska a kočičku. Za splněné úkoly dostávaly děti razítka, za něž je pak královská rodina s tajemníkem Josefem Kloudou v roli krále odměnila dárečky. Starostka Zuzana Čiháková poté v úvodu hudebního programu vyhlásila tři nejlepší pohádkové postavy, o nichž hlasovaly v anketě přímo děti.

Autor: Jana Martinková

29.8.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vizualizace budoucí podoby tréninkové a sportovní haly v Borkách
3

Kolín dolaďuje poslední detaily sportovní haly

Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Házel odpadky ze třetího patra

Vytíženou cyklostezku možná osvětlí solární lampy

Hradišťko I – Obec Veltruby letos uspěla s žádostí v grantovém programu TPCA pro Kolínsko s projektem na osvětlení cyklostezky od bývalé firmy Písek – Beton do Hradišťka. „V hlasování veřejnosti jsme skončili na krásném třetím místě. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám dali hlas. I díky tomuto hlasování jsme získali dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ říká starosta Ivan Kašpar.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

FOTO: Mládežnický fotbal ve výsledcích

Kolín – Fotbalové mládežnické týmy z Kolínska mají za sebou další kolo v okresních soutěžích. A jak se jim vedlo?

Debata o budoucnosti nemocnic měla spíš podobu hádky o minulých krocích

Střední Čechy – Se ziskem v řádu milionů korun – od jednoho do devíti – hospodařily uplynulém roce krajské nemocnice v Benešově, Příbrami a Kolíně. V úterý to na jednání středočeských zastupitelů uvedl náměstek hejtmanky Martin Kupka (ODS), jehož kompetencí je oblast zdravotnictví. Dvě nemocnice se naopak propadly do hluboké ztráty: ta se v případě mladoboleslavské nemocnice vyšplhala na 71,4 milionu korun – a v případě nemocnice v Kladně dokonce 171,4 milionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení