VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návrh rozpočtu pro letošní rok mají Oplany schodkový

Oplany  - Schodek ve výši šest set dvacet devět tisíc korun.

10.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Takový je návrh rozpočtu pro obec na letošní rok. Zatímco příjmy do obecní kasy zajistí pouze milion tři sta devadesát tisíc korun, výdaje vedení obce spočítalo na dva miliony devatenáct tisíc korun.

Největší výdaje jsou počítány na místní komunikace. Další velká položka jsou finance určené místní správě. nad sto tisíc vyčlenili zastupitelé také na využití volného času, tedy na veškeré sportovní a kulturní akce, které se v obci pořádají. Stejná částka je pak počítána na nebytové hospodářství. Ostatní částky se pak pohybují v řádech desetitisíců, případně tisíců.

Například na krizové řízení je v rozpočtu počítáno pouze s jedním tisícem korun. O dvě sto koruny více pak vyčlenili zastupitelé obce na sdělovací prostředky.

V rozpočtu se samozřejmě počítá také s výdaji na dary pro lidi, kteří slaví v tomto roce životní jubileum.

Samozřejmostí jsou také částky na základní a mateřskou školu. Zatímco na školičku je vyčleněno pouze pět tisíc korun, do školy chtějí Oplany investovat pětadvacet tisíc korun.

Obec ve výdajové části rozpočtu nezapomněla ani na obnovu kulturních památek. Ačkoli na ni vymezila pouhé dva tisíce korun.

V příjmové části rozpočtu je nejvyšší položkou, tak jak tomu bývá, daň z přidané hodnoty. Ta obci do kasy přinese čtyři sta třicet tisíc korun. Ihned po ní je samozřejmě daň z příjmu, která se vyšplhá na dvě stě tisíc korun. Opět právě naopak nejmenší částky, které do kasy přibudou jsou správní poplatky a peníze za poplatek za psa.

Autor: Lucie Mašínová

10.1.2014
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení