VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslí na nevidomé, rekonstruují chodníky

Kostelec nad Černými lesy /FOTOGALERIE/ - Zvýšit bezpečnost chodců ve městě a posílit mobilitu osob s omezenou schopností pohybu je cílem projektu, který budují v Kostelci nad Černými lesy.

26.8.2017
SDÍLEJ:

Centrum města.Foto: Deník / Mašínová Lucie

Rekonstrukce chodníků od cukrárny na Pražské ulici přes část náměstí u školy do ulice Kutnohorské měla podle původního plánu začít o prázdninách, aby se alespoň část chodníků okolo školy stihla opravit ještě před začátkem školního roku a opravy nekomplikovaly příchod žáků k budově školy.

Vše je však jinak. „Do výběrového řízení se přihlásila jen jedna firma. Má dobré reference, ale začít mohou až v září,“ vysvětlil starosta města Jiří Kahoun důvod posunu začátku stavby.

Podle jeho slov opravy začnou až v polovině září. „S firmou budeme ještě jednat, v které části začít,“ dodal starosta, že v tuto chvíli není jasné, kde se s projektem začne a kdy omezí příchod žáků do školy. Celý projekt totiž má být hotový až v říjnu následujícího kalendářního roku.

Rekonstrukce se týká části Kutnohorské ulice až k vjezdu do areálu sanatoria a části Svatbínské ulice ke hřbitovu. V historickém jádru města budou na základě stanoviska památkářů povrchy z žulových kostek skládaných do vzoru, v další části pak bude položená zámková dlažba.

Rekonstrukce pochopitelně zkomplikuje nejen příchod žáků do budovy školy, či příchod čtenářů do knihovny nedaleko ale také například přístup k některým z obchodů. „Jestli rozkopou chodníky před obchodem, tak nás to pochopitelně omezí,“ přiznala prodavačka z obchodu s potravinami, která přiznala, že o rekonstrukci prozatím nic nevědí.

Zvýšení bezpečnosti chodců
Realizace do 10/2018
Náklady: 8 782 600 Kč

* Dojde k rekonstrukci povrchů chodníků
* Nainstalují navigační prvky pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace
* zřídí nová místa pro přecházení 
* upraví stávající přechody na bezbariérové
* zajistí vodící linie přirozené (budova, obrubník) nepřerušené ve vzdálenosti větší než 8 metrů
* při větší vzdálenosti doplní umělou vodící linii
* nainstalují signální pásy z betonové dlažby
* nebezpečná místa označí varovným pásem

Autor: Lucie Mašínová

26.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

V toku řeči Iva Šmoldase se na písničky Pepy Štrosse příliš nedostalo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepa Štrosse se uskutečnil předposlední zářijový čtvrtek zábavný pořad ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Písničkář Pepa Štross si na pódium přizval ještě posilu v podobě syna Matěje, příliš písniček ale nezahráli a nezazpívali, nekonečný tok řeči Iva Šmoldase se jen těžko přerušoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení