VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ludvík Hess převzal výtěžek benefičního koncertu

Radim „Tady čtu, že se vybralo 20 514 korun. To je skutečně nevídané," reagoval Ludvík Hess na částku, kterou převzal v radimském kulturním domě v rámci benefičního koncertu. Nešetřil slovy díků a přiznal, že mu nejspíš v autě cestou domů ukápne slza.

24.10.2016
SDÍLEJ:

Hvězdy v Radimi podpořily babyboxy.Foto: Deník/ Lucie Mašínová

Ludvík Hess v Radimi připomněl, že v současné době existuje v celé republice sedm desítek babyboxů. „Pomocí nich vstoupilo do nového a snad lepšího světa jedno sto čtyřicet tři dětí," prozradil a sálem zněl uznalý potlesk. „To číslo je spíše děsivé než k potlesku," konstatoval zakladatel babyboxů.

V KOLÍNĚ JE BABYBOX OD ROKU 2008

Nezapomněl také zmínit, že v Kolíně je babybox od roku 2008. „Byly do něj odloženy dvě nechtěné holčičky," řekl. Dodal, že má v plánu zřizovat ještě další speciálně vybavené schránky, kam mohou matky anonymně odložit své novorozené dítě. Prý by jich mělo vzniknout ještě asi patnáct. „Chci, aby byly v každém okrese," vysvětlil a ihned dodal, že kromě babyboxů postavil v hlavním městě také dva azylové domy s kompletním příslušenstvím.

Pak se již dostal ke slovu starosta obce Martin Sýkora, který nad benefiční akcí převzal záštitu. „Já mám s panem Hessem takovou příhodu," začal netradičně a vysvětlil, že si společně dlouho psali a poté se několikrát setkali na otevírání babyboxů v okolí. „Pamatuji si hlavně Kutnou Horu, kdy mi pan Hess psal, že si mě již nepamatuje. Dodal, že až dorazím, mám ho zatahat za fousy a bude vědět," vyprávěl. Jak se domluvili, tak se prý také stalo. „Pan Hess se mírně zděsil, naštěstí jsme byli u nemocnice," smál se starosta obce a dodal, že nebyla potřeba. Vše si prý vysvětlili a bylo z toho hezké setkání.

To už si slovo opět převzal Ludvík Hess, aby Martinovi Sýkorovi poděkoval za mimořádně velkorysý dar pro babyboxy. „Jsme pravidelní přispěvatelé už asi pět let," upřesnil starosta obce a dodal, že na podporu babyboxů vyčleňují každoročně deset tisíc korun. V rámci benefiční akce prý však ještě přispějí mimořádně.

Kromě obce přispěl také každý, kdo na koncert přišel, zakoupením vstupenky. Další peníze se vybraly díky prodané tombole. Na podporu babyboxů šla procenta také z prodaného piva, plakátů a triček Josefa IX. i z dražby obrazu. Ten nakreslil akademický malíř Bohumil Dušek podle fotografie Miroslava Vídeňského. Oba autoři byli na dražbě přítomni a šťastným majitelkám, které obraz vydražily za čtyři tisíce korun, osobně pogratulovali. Velkou částkou přispěli také studenti a pedagogové pražské Elektrotechnické školy Františka Křižíka v Praze. Ti vybrali celkem 5514 korun. „Děkuji panu řediteli a jeho žákům za opravdu mimořádně velkorysou částku," okomentoval Hess.

JAK VZNIKL NÁPAD?

A jak vlastně nápad darovat peníze zrovna na babyboxy vznikl? „Seděli jsme doma s přáteli a došli jsme k tématu porodu," vyprávěl organizátor akce Josef Devátý.

Po domluvě se starostou obce, která každoročně přispívá, bylo vše jasné. „Úplně to přišlo z nebe," konstatoval Josef IX. a jakožto jeden z účinkujících večera rovnou zazpíval píseň věnovanou dcerám.

V rámci benefiční akce zazpívala mladá zpěvačka Kamila Nývltová, která zaujala hlavně songy z muzikálů. Následně patřilo pódium právě Josefu IX., který v Radimi žije.

Kromě toho, že Josef IX. na benefiční akci pokřtil své nové cédéčko, také představil hymnu pro radimský fotbalový klub. Na pódium si přizval děti z pěveckého sboru. Právě ony totiž píseň se zpěvákem nazpívaly. Během písničky přišli ještě malí zástupci fotbalu a všichni společně si novou hymnu užili. Starosta obce za song věnovaný místním sportovcům poděkoval a dodal, že doufá, že jim pomůže k lepším výkonům. Své notoricky známé hity zazpíval v Radimi také Jakub Smolík, který po koncertě rozdával úsměvy a podpisové karty svým fanouškům.

Večer zakončila všem známá kapela Telegraf včele s Petrem Bašusem.

Autor: Lucie Mašínová

24.10.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

I přes déšť obsypali břeh řeky Svitavy diváci. Mladí, starší i rodiny s dětmi se přišli podívat na letošní ročník Neckyády, která byla součástí festivalu Překročme řeku.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení