VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

10.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Zdeněk Píša

O zvířecí tuláky z Třebovle se postarají v útulku v Maloticích

Třebovle – Na základě častých případů toulajících se zvířat v obci vedení Třebovle zajistilo jejich odchyt a následné umístění do útulku. Bez smlouvy je totiž těžké umístit zvířecí tuláky do útulku, ty jsou totiž přeplněné. Zvířata tedy nyní bude smluvní firma odchytávat a vozit do útulku, který vznikl v nedalekých Maloticích.

Zastupitelé se sejdou v pátek, řešit budou také návrh rozpočtu

Barchovice – O prodeji pozemků, ale také o obecně závazné vyhlášce týkající se odpadů budou hovořit zastupitelé na svém zasedání. Dalším z bodů programu je také návrh rozpočtu obce na následující kalendářní rok. Veřejná schůze se koná 11. listopadu od 17.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Mikroregion Zásmucko připravil návrh rozpočtu na příští rok

Zásmucko – Návrh rozpočtu mikroregionu Zásmucko na příští rok je vyrovnaný. Částka, se kterou budou obce hospodařit, je 20 500 korun. Největší položkou ve výdajích mikroregionu je bod nazvaný zpracování dat a služby související s informačními a komunikačními technologiemi. Další peníze půjde na osobní výdaje, nákup materiálu nebo pohoštění. Počítá se také i investicí do poradenských a právních služeb. Příjmová část má vlastně jen dva body. Jde o neinvestiční přijaté transfery od obcí a příjmy z úroků.

V obci nepůjde elektrický proud téměř po celý den

Polní Voděrady – V Polních Voděradech nepůjde elektrický proud. Přerušení dodávky je naplánované na čtvrtek 24. listopadu. Elektrická energie nepůjde od 7.30 hodin do 15.30 hodin. Všechna zařízení distribuční soustavy by lidé i v době přerušené dodávky elektřiny měli považovat za zařízení pod napětím.

Začnou pracovat na instalaci nového osvětlení, omezí provoz

Přehvozdí – Už v sobotu se začne pracovat na instalaci nového veřejného osvětlení za dolní zastávkou autobusu a na cestě k plánované čistírně odpadních vod. Občané by měli být po dobu stavy trpěliví, jelikož v těchto místech bude omezený provoz.

Vyžlovští si mohou vypůjčit kompostéry od obce

Vyžlovka – Obyvatelé Vyžlovky, kteří by rádi z biologického odpadu ze svých zahrádek vytvořili kompost, si nemusí pořizovat vlastní kompostéry. Obecní úřad totiž v současné době nabízí zapůjčení devíti nádob na vytvoření kompostu. Lidé, kteří v obci žijí, si mohou kompostéry od obce vypůjčit zdarma.

Autor: Lucie Mašínová

10.11.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce fasád kolínského zámku, srpen 2017
6

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení