VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska. 

2.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Zdeněk Píša

Radimští mají známky na popelnice

Radim – Radimští mají nově od letošního roku známky na popelnice. Lidé ji dostanou po zaplacení poplatku za svoz komunálního odpadu. Známku si musí vyzvednout na obecním úřadě, případně mohou zažádat o zaslání známky poštou. Známku musí vylepit i ti občané, kteří jsou od poplatku za odpad osvobozeni. Pokud nebude známka na popelnici vylepená po uplynutí lhůty splatnosti poplatku za odpad, nebude popelnice vyvážená. Radimští musí zaplatit do konce měsíce května.

Zápis do mateřinky je již v pátek

Třebovle – Zápis do mateřské školy v Třebovli je již tento pátek. K zápisu jsou zvaní rodiče a děti. Zápis se uskuteční od 10.00 hodin do 14.00 hodin. S sebou je nutné přinést rodný list dítěte a občanský průkaz. Dotazy ohledně zápisu lze řešit telefonicky nebo také emailem.

Čeká je schvalování podání žádosti

Krychnov – Schválit podání žádosti o komplexní pozemkovou úpravu, schválit rozpočtové opatření zastupitelstva nebo schválit závěrečný účet obce za minulý kalendářní rok. To jsou jen některé body, které čekají na zastupitelé obce Krychnov na 1. veřejném zasedání zastupitelstva, které je naplánované na neděli 6. března. Zasedání začne v 17:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu v Krychnově.

Svolali zasedání na dnešní den

Přehvozdí – Na dnešní den svolalo vedení obce Přehvozdí druhé zasedání zastupitelů v tomto roce. Konat se bude od 18.00 hodin na obecním úřadě. Hovořit se bude o internetovém mapovém serveru, ale také o projektu na rybníky. Jedním z témat je také udělení obecních symbolů.

Hrozí, že spadnu stromy v lese

Vyžlovka – Po intenzivním sněžení hrozí pád stromů v obecním lese. Vedení obce tedy doporučuje občanům, aby se z důvodu bezpečnosti nezdržovali v blízkosti lesa, než riziko pomine.

V Olešce se dozvědí, jak se rodí kniha

Oleška – Jak se rodí kniha se dozvědí v Olešce. V místní knihovně totiž bude na dotazy zejména malýchčtenářů odpovídat Jitka Nováková, Kolíňačka a autorka knihy Dobré ráno Evelíno. Kromě toho, že tato dáma představí svou knihu, bude vyprávět také o tom, jak kniha vzniká a jak to vypadá v tiskárně. Posluchači se dozví také spoustu dalších zajímavostí. Akce je naplánovaná na neděli 13. března od 14.00 hodin. Přednáška je vhodná pro všechny věkové skupiny, ale zvláště pro děti, které rády objevují krásný svět knih.

Přistaví kontejner před obecní úřad

Konojedy – Ve dnech 11. března od 15.00 hodin do 12. března do 12.00 hodin bude v Konojedech před budovou obecního úřadu přistavený kontejner na velkoobjemový odpad. V pátek i v sobotu ho mohou v uvedených hodinách využít všichni občané, kteří mají doma tento druh odpadu.

Budou bez proudu

Jevany – V obci nepůjde elektrická energie. Přerušení dodávky elektřiny je naplánované na 11. března od 7.30 hodin do 15.00 hodin.

Autor: Lucie Mašínová

2.3.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání Kolín - Pardubice B (0:0, PK 2:4).
AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Jak reklamovat koupený dům či byt

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení