VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska. 

21.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Zdeněk Píša

Nebezpečný odpad odvezou v sobotu

Přehvozdí – V sobotu můžou místní odevzdat nebezpečný odpad. Svoz se uskuteční u místního pohostinství od 9.00 hodin do 11.00 hodin. Odpad musí být předaný přímo posádce, nikoli nahromaděný na sběrném místě. Do nebezpečného odpadu můžete odevzdat ledničky, pračky, bojlery, elektrospotřebiče, sekačky, ale také barvy, obaly od olejů či barev i matrace nebo pneumatiky.

Na úřadě zastihnete jen místostarostku

Konojedy – Starostka obce Michaela Růžičková čerpá dovolenou od včerejšího dne až do konce dubna. Úřad však bude fungovat i v její nepřítomnosti. Starostku zastupuje místostarostka obce Jitka Neužilová.

Školička stanovila kritéria pro přijetí

Oleška – Jednačtyřicet dětí mohou přijmout do školičky v Olešce. Pokud se přihlásí do školičky více dětí jsou daná kriteria pro přijetí. Přednost mají děti, které dosáhnou šesti let v období od 1. září do 31. srpna následujícího kalendářního roku. Dále děti od pěti do tří let sestupně. Při rozhodování bude posuzováno dle data narození od nejstaršího k nejmladšímu do naplnění kapacity školy. Přednostně však děti, které mají trvalé bydliště v Olešce a spádových obcích.

Budou svážet bioodpad. Od května

Dolní Chvatliny – Dolnochvatlinští budou svážet bioodpad. Na první svoz si však musí počkat až do 8. května. Pak bude svoz každý lichý týden v pátek až do 23. října. Doba svozu je od 6.00 hodin do 22.00 hodin. Ke zvýšení poplatků nedojde. Pro svozy bioodpadu jsou určené speciální hnědé popelnice o kapacitě 240 litrů, kterou si lze zajistit na obecním úřadě.

Zateplení pavilonu mateřinky bude jedním z bodů jednání zastupitelů města

Kostelec n. Č. l. – Smlouva o poskytnutí podpory na zateplení pavilonu A místní mateřské školy bude jedním z bodů zasedání zastupitelstva. To se sejde v zasedací místnosti Městského úřadu na náměstí Smiřických. Zasedání je naplánované na středu od 18.00 hodin.

Autor: Lucie Mašínová

21.4.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Rekonstrukce fasád kolínského zámku, srpen 2017
6

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení