VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z obcí

O čem budou jednat zastupitelé obcí? Kde děti půjdou k zápisu? A do kdy si musíte pořdit známky na popelnice?

22.1.2013
SDÍLEJ:

Kolínský deníkFoto: Deník/ Jakub Šťástka

K zápisu v pátek nebo v sobotu

Kostelec n. Č. l. -  Budoucí prvňáčci, kteří se chystají začít navštěvovat základní školu v Kostelci mohou přijít k zápisu v pátek od jedné do pěti nebo v sobotu od devíti do jedenácti. Zápis se uskuteční v učebnách prvního stupně, které jsou umístěny v prvním patře do náměstí. Dostavit se musí také ti, kteří budou žádat o odklad na jeden rok. V neposlední řadě se týká zápis těch dětí, které roční odklad získaly v minulém roce.

Známky až od konce měsíce ledna

Oleška - Známky na popelnice pro letošní rok se budou prodávat od osmadvacátého ledna na obecním úřadě v Olešce. Datum prodeje v jednotlivých obcích bude upřesněný. Známky z minulého roku jsou platné do dvacátého druhého února.

Na programu mají rozpočtové opatření

Bečváry -  V budově obecního úřadu se dnes od 18.00 hodin sejdou zastupitelé obce. Ti budou hovořit o smlouvě s Okresní autobusovou dopravou Kolín na letošní rok. Na programu však bude také žádost o navýšení pátého ročníku základní školy v Bečvárech. Na konci schůze se uskuteční diskuze.

Konojedští zvou na veřejné jednání zastupitelstva obce

Konojedy -  Veřejné zasedání obecního zastupitelstva se uskuteční tento pátek v podvečer. Zastupitelé obce a lidé, kteří mají zájem se jednání zastupitelstva zúčastnit se sejdou v 18.30 hodin v sále místní sokolovny. Diskutovat se bude například o žádosti o příspěvek na podporu činnosti Záchranné stanice ve Vlašimi, ale na programu bude také rozpočtové opatření obce.

Stěžují si na velký výskyt divokých prasat v blízkosti obydlí

Stříbrná Skalice -  V průběhu minulého roku se na obecní úřad obrátilo několik občanů, zemědělců a majitelů chat či jiných rekreačních objektů z důvodu přemnožení černé zvěře. Jejich připomínky byly mnohdy pouze telefonické, jindy však lidé přišli a dokonce přinesli dokumentaci. Podle vedení obce zvířata ztrácejí svou přirozenou plachost a mohli by ohrozit zdraví a život lidí. Z toho důvodu obec žádá městský úřad v Říčanech odbor životního prostředí k řešení této věci. Z Říčan přislíbili, že věc bude projednána s místními mysliveckými společnostmi.

Kontejnery do března nehledejte

Třebovle -  Kontejnery, které bývají v obci několikrát do roka přistaveny, budou v obci poprvé 30. března.Tento a příští měsíc s nimi z toho důvodu ještě nepočítejte. Poté bude kontejner v obci umístěn vždy ke konci měsíce. Naposledy však poslední listopadový den.

Nově zrekonstruovaná ubytovna slouží hlavně brigádníkům ze sadů

Dobré Pole - V minulém roce došlo k modernizaci ubytovny. Zařízení slouží na ubytování brigádníků v poměrně rozsáhlých výsadeb sadů a jahod. Vzhledem k tomu, že toto využití objektu je pouze sezónní, nabízí se možnost využít ve zbývajícím čase nabídnout ubytovací zařízení turistům, návštěvníkům obce i celého Podlipanska. Nabídka ubytování využívá té skutečnosti, že objekt ubytovny leží na trase Ovocné cyklostezky a služby tohoto typu pro nenáročnou klientelu na trase cyklostezky chybí. V blízké budoucnosti lze uvažovat i o rozšíření služeb. 

Ždáničtí si pořídili odvlhčovací zařízení, využijí ho v prostorech úřad

Ždánice -  V posledním bodě svého zasedání schválili ždáničtí zastupitelé nákup odvlhčovacího zařízení, které bude používané v zasedací místnosti úřadu a hlavně v archivu úřadu, kde se udržuje značná vlhkost. Ta samozřejmě škodí zde uloženým spisům. (

Autor: Lucie Mašínová

22.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvyšší dům v Kolíně, tzv. šestnáctipatrák v Tyršově ulici

Bezdomovec zkouší zvonky, dokud neuspěje

Otevření venkovní miniknihovny v Komenského parku
10

Další miniknihovnu otevřeli v parku

Kam zajít za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů v regionu.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Martínek: Jsem zklamaný z výsledku, ne ze hry

Kolín /ROZHOVOR/ – Z prvního přátelského utkání v Táboře odjeli kolínští hokejisté poraženi 1:5. Nutno dodat, že jádro týmu zůstalo doma a na jihu Čech zápolili mladíci, kteří často hráli i svůj první zápas za chlapy. Navíc se prali o místo v sestavě a nervozita určitě hrála své.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení