VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontejnery jsou příčinou nespokojenosti

VRBČANY - Tři velkoobjemové kontejnery ve Vrbčanech rozdělily názory i postoje obyvatel na dvě části.

22.10.2007
SDÍLEJ:

Kontejner ve VrbčanechFoto: Jana Svobodová


Jsou umístěné na pozemcích obecního úřadu, ale některé z nich téměř pod okny domů. Lidem se to nelíbí a navrhují jejich přistavení na jeden víkend a okamžitý odvoz. Úřad a druhá část obyvatel argumentují nebezpečím zvýšeného znečišťování příkopů odpadky.

Pohled z okna rodinného domu na přeplněný kontejner není rozhodně záviděníhodný. Ústní stížnosti lidí na místní obecní úřad nebraly konce, proto se několik obyvatel rozhodlo vzít aktivitu do svých rukou.

„Chceme se pokusit ovlivnit situaci alespoň s tím kontejnerem v naší ulici. Já od něj sice bydlím poměrně daleko, ale někteří ho mají přímo pod okny,“ vysvětluje Jana Svobodová. To, že jsou lidé nespokojení, potvrzují i další obyvatelé. „Je to hrůza. Kontejner je neustále přeplněný, odpadky padají všude kolem, je tu jenom binec,“ rozčiluje se postarší muž.

I další kontejnery jsou vrchovaté, odpadky se povalují kolem. Vzhledu obce rozhodně neprospívají.
Proto Vrbčanští sepsali žádost, ve které navrhují, aby kontejner byl přistaven jednou za měsíc na víkend a pak byl hned odvezen. Žádost podepsaná třicítkou lidí byla doručena na obecní úřad.

„Ano, žádost tu skutečně je,“ potvrzuje místostarostka obce Jaroslava Šiferová. „Je potřeba se na celý problém podívat i z druhé strany,“ pokračuje, „ díky kontejnerům nemáme nepořádek v okolí obce, v příkopech, nejsou tu černé skládky.“ Místostarostka chápe nespokojenost lidí bydlících v těsném sousedství kontejnerů. „Řešením je soustředit je na jedno místo, třeba k hřišti, kde nejsou domy,“ uvažuje. „Jejich odvoz je závislý na volné kapacitě řidiče z Radimi,“ dodává Šiferová.

Otázkou tedy zůstává, jak bude celá situace vyřešena.

22.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elektronická hudba přilákala do Benešova mnoho fanoušků z České republiky i zahraničí.
93

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení