VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Czech Point v regionu: v krátkém čase si získal přízeň lidí

Kolín/ Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT, se rozjel na mnoha místech regionu.

26.1.2008
SDÍLEJ:

Czech point.Foto: Ilustrační foto

„Projekt Czech Point u nás funguje od 7. ledna. Setkal se s nebývalým zájmem ze strany lidí. Ke čtvrtku 24. ledna jsme vyřídili celkem 15 žádostí. Lidé mají nejvíce zájem o výpisy z rejstříku trestů,“ vylíčila Marie Vejdovská ze zásmuckého městského úřadu.
Trestní rejstřík jednoznačně vede
Obdobná situace je i v nedaleké Kouřimi. „Projekt běží od 1. ledna. Nejvíce mají lidé zájem právě o výpisy z trestních rejstříků. Například o výpisy z katastru nemovitostí takový zájem není, prozatím jsme vyřizovali jen dvě žádosti,“ řekla Ivana Mičechová z kouřimské radnice.
„Je to rozhodně zlepšení. Nemusím běhat z jednoho úřadu na druhý. Takhle si vše vyřídím na jednom místě. Samotné řízení se velice urychlí. S tímto projektem jsem nadmíru spokojen,“ pochvaloval si Lukáš Novotný.
„O poskytované služby je velký zájem. Zatím jsme řešili na 170 výpisů. Největší zájem je o výpis z trestního rejstříku. Této služby využívají ve velké míře také uchazeči o studium na autoškolách, pro které je výpis z rejstříku trestů nutný,“ popsala úřednice na městském úřadě v Kolíně.

Co je to vlastně Czech Point?

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, který by měl zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. Czech POINT bude sloužit jako asistované místo výkonu veřejné správy, umožňující komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa.
Cílem projektu Czech POINT je vytvořit garantovanou službu pro komunikaci se státem prostřednictvím jednoho universálního místa, kde bude možné získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny, převést písemné dokumenty do elektronické podoby a naopak, získat informace o průběhu správních řízení ve vztahu k občanovi a podat podání pro zahájení řízení správních orgánů.

Co budete potřebovat…

výpis z katastru nemovitostí
- v případě žádosti na základě listu vlastnictví je nutné znát:
katastrální území a číslo listu vlastnictví
- v případě žádosti podle seznamu nemovitostí je nutné znát:
katastrální území
číslo popisné ( v případě budov), číslo parcely ( v případě pozemku), při částečném výpisu - číslo jednotky - číslo popisné/číslo bytu
výpis z obchodního rejstříku
– identifikační číslo obchodní společnosti
výpis z živnostenského rejstříku
– identifikační číslo
výpis z evidence rejstříku trestů
– předložit musíte žádost, kterou vyplní pracovník Czech POINT a platný doklad totožnosti ( občanský průkaz nebo cestovní doklad)


Výše správního poplatku je 100 Kč za první stránku a 50 Kč za každou další. U výpisu z rejstříku trestů pak 50 korun.

Autor: Tomáš Husa

26.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival se vrátil do Českého Brodu

Elektronická hudba přilákala do Benešova mnoho fanoušků z České republiky i zahraničí.
93

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení