VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tříkrálová sbírka s účastí patnácti králů se konala v Kolíně

Kolín - Tři králové:Kašpar, Melichar a Baltazar v pěti skupinách vyrazili do ulic města s koledou na rtech. Požehnání K+M+B 2008 někde napsali i v neděli.

5.1.2008
SDÍLEJ:

Tříkrálová sbírka v KolíněFoto: DENÍK/Michal Bílek

Sobota mrazivé dopoledne. Vprostorné místnosti za kuchyní kolínského kláštera je živo. „Společně dojdeme na náměstí a tam už se rozdělíte a jednolivé skupinky půjdou po své trase,“ udílí poslední pokyny králům sestra Bernarda. Vcholí tu právě přípravy na letošní Tříkrálovou sbírku.

Děti různého věku už jsou převlečeny za tři krále. Kašpara, Melichara a Baltazara je možné vidět vbarvách bílých, modrých, nechybí ani zelený plášť. Záleží jenom na představivosti, kreativitě a možnostech jednotlivých trojic. Kostýmy si většinou děti vyráběly se svými příbuznými. „Babička ti udělala krásné modré roucho,“ chválí sestra Bernarda jednu zúčastnic. Nechybí ani pověstné koruny. Na hlavách nejmenší trojice svítí koruna zlatem stejně jako hvězda vrukou jednoho zkrálů. Ještě zkontrolovat, že každá zpěti skupinek má kasičku, posvěcenou křídu vruce na psaní požehnání nad dveře domů a může se vyrazit.

Míša, Sára a Deborah míří společně se svým dospělým doprovodem Pražskou ulicí. Slova koledy My tři králové jdeme kvám, štěstí, zdraví vinšujem vám vjejich podání musí zaujmout každého. Askutečně– korunky sesypou.

Kolínská římskokatolická farnost se přidala kletošní Tříkrálové sbírce, kterou pořádá Charita České republiky. Vjednotlivých městech republiky můžete koledníky potkat od druhého do osmého ledna, kdy sbírka končí. Za organizaci vjednotlivých městech odpovídají místní diecézní Charity, vKolíně pak Římskokatolická farnost. „Na kolínském městském úřadě nám zapečetili kasičky, do kterých lidé přispívají finančním obnosem podle svého uvažení. Po víkendu všech pět kasiček odneseme na úřad, kde se rozpečetí a peníze se spočítají. Celkovou částku pošleme na účet Charity do Prahy,“ vysvětluje sestra Bernarda.

Na co budou finanční prostředky použity? Obecně řečeno, jdou do sociální oblasti. Budou přerozděleny na čtyři konkrétní projekty: budování azylového domu pro matky sdětmi, budování týdenního stacionáře pro seniory, na dům pro seniory a také na rozvoj projektu domácí péče. Část prostředků mohou žádat na svůj sociální projekt přímo farnosti, které se ke sbírce připojily.

5.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Restaurant Day a pečení chleba ve Štolmíři
31

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení