VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolín bude hlídat více kamer. Kam ještě půjdou peníze?

Kolín – Za pár dní má Kolín schvalovat rozpočet na další rok. A počítá se i s penězi na program prevence kriminality. Budou kolínské ulice bezpečnější? Možná ano – dohlídnou na ně nové kamery, včetně tzv. mobilní kamery.

25.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ČTK

Tu bude možné přenášet podle potřeby na vytipovaná místa podle vznikajících map kriminality. „Mobilní IP kameru použijí obě policie, je navíc kompatibilní s naším záznamovým zařízením," řekl kolínský starosta Vít Rakušan.

Kromě toho má pokračovat série drobných opatření, například audit zabezpečení bytových domů, rozšíření schránek důvěry městské policie a šetření pocitu bezpečí ve městě. Pokračovat má také webový portál Bezpečný Kolín, kam se lidé mohou se svými problémy anonymně obrátit.

Přibyde také preventivní program pro mladé

Město také počítá s myšlenkou pobytového preventivního programu pro klienty nízkoprahové zařízení Kolárka a oddělení sociálně právní ochrany dětí od 13 do 19 let. Ta má nabídnout zážitkový program, který má rozvíjet sociální a praktické dovednosti.

Celkové náklady na všechny body programu prevence kriminality vyjdou zhruba na 637 tisíc korun. Město však bude žádat o dotaci, kdyby vyšla, tak se bude městská kasa spolupodílet částkou 126 tisíc korun.

Autor: Jakub Šťástka

25.1.2015
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení