VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občané brojí proti změně autobusové zastávky

Kolín, Sendražice - Obyvatelé Neumannovy ulice vSendražicích žijí vnejistotě kvůli možné změně zastávky autobusu již několiklet.

19.7.2009 2
SDÍLEJ:

Autobusová zastávka Sendražice - Jednota.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Bude se stavět, nebo ne? Tuto palčivou otázku si pokládají místní občané, kteří žijí v Neumannově ulici v Sendražicích. Od roku 2004 se totiž jedná o přemístění stávající autobusové zastávky Jednota před jejich domy. A i přesto, že jim byl již několikrát tento plán z města vyvrácen, znovu se objeví zvěsti, že se stavba uskuteční.

První zmínka o možném přemístění zastávky se objevila v době, kdy probíhala rozsáhlá rekonstrukce hlavní ulice Ovčárecká v závislosti na nedaleké průmyslové zóně. Mělo se tak omezit stání autobusů na této rušné silnici. Nicméně občané pod svými okny zastávku nechtěli, a proto sepsali petici. Tehdejší vedení Odboru regionálního rozvoje jim sdělilo, že nikdy nebylo zamýšleno vést trasu autobusu přes celou jejich ulici. To obyvatele uklidnilo.

V roce 2008 před začátkem prázdnin se však na sendražické vývěsní tabuli objevila jiná zpráva. „Ze zápisu z komise pro příměstské části bylo uvedeno, že na základě žádosti starších spoluobčanů je záměr přemístit zastávku z ulice Hřbitovní do Neumannovy,“ popsal situaci jeden z místních.

Proto se občané opět obrátili na město, konkrétně na odbor dopravy. Poukazovali především na to, že linky, které nezajíždí přímo do obce, by stejně musely zastavit na Ovčárecké ulici, tudíž by původní záměr o omezení autobusů na této silnici neměl smysl. Vedení jim dalo ve své podstatě za pravdu. „V odpovědi stálo, že z hlediska odboru dopravy se jako lepší varianta jeví zachování původní trasy. Dokonce ani vedení MHD neobdrželo žádné podněty ke změně,“ vysvětluje místní občan. Tuto zprávu dostali v únoru letošního roku.

Koncem června se však po roce na nástěnce objevila takřka totožná zpráva ze zasedání komise, která projekt opět vrátila do hry s tím, že stavět by se mělo začít již toto léto. Připravuje se tedy další petice a občané stále nevědí, co se bude v následujících měsících dít a zda nová zastávka bude skutečně stát v jejich ulici.

Nyní na radnici probíhají jednání mezi odbory. „Tuším, že se o tomto záměru jednalo. Změna autobusových linek ovšem spadá pod kompetenci odboru dopravy. Náš odbor by poté jen objednal případné práce spojené s budováním autobusového stanoviště,“ řekl Martin Jírovský, vedoucí odboru regionálního rozvoje. Zde však také ještě nejsou všechny náležitosti připravené. „Než bychom na místo nastoupili, musí ještě potřebné záležitosti zpracovat také oddělení správy městského majetku,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Jiří Jeřábek, toho času na dovolené.

O dalším vývoji situace spojené s případnou stavbou vás bude Kolínský deník i nadále informovat.

Autor: Martin Petřík

Místo události:
19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kolínská radnice.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení