VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Zásmučtí požadují změnu značení a policejní kontroly

Zásmuky - Objízdnou trasu pro místní obyvatele a firmy stále využívají cizí kamiony jedoucí od Prahy na Kutnou Horu. Obyvatelé chtějí častější kontroly policie a úpravu dopravního značení, která by situaci měla vyřešit.

2.10.2008 1
SDÍLEJ:

Rekonstrukce průtahu v Zásmukách - 2. část.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Zásmucká ulice Sladkovského. Právě tudy je vedena objízdná trasa pro místní obyvatele. V druhém zářijovém týdnu totiž na silnici I/2 započala druhá fáze přestavby hlavního průtahu městem, která zneprůjezdnila Zásmuky.

A nastal problém. Ten je v tom, že objízdnou trasu pro místní a dopravní obslužnost využívají také projíždějící, pro které je vyhrazena objížďka přes Chvatliny a Mlékovice. Nepřetržitá šňůra aut včetně kamionů tyranizuje lidi z rodinných domků Na Průhonech a v v ulici Sladkovského.

Kamiony ohrožují domy
„Řidiči kamionů ve snaze vyhnout se v uzounké ulici zajíždějí až těsně k oknům na chodník. Pěší chůze po chodníku ve špičce se rovná sebevraždě,“ líčí situaci místní padesátnice.“ K tomu přece nemůžeme mlčet,“ přidává se Hana Řeháková ze sousedství. Přes kancelář starosty se snažila dovolat úpravy značení a například i statického posouzení vlivu dopravního zatížení na domy.

Místní radnice její podnět postoupila na krajský odbor dopravy, odkud jí odpověděla Alena Čapková: „Pokud dochází k průjezdu vaší ulicí, bude dopravní značení doplněno tak, aby se zamezilo živelnému průjezdu obcí jak řidičů znajících poměry v místě, tak i neukázněných řidičů nerespektujících toto dopravní značení.“ Ovšem zatím se tak nestalo.

Navíc Ředitelství silnic a dálnic, které zajišťuje úpravu značení na doporučení policie, informaci o stížnosti místní obyvatelky ani neobdrželo. „Dopravní značení se v případech uzavírek řeší společně s policií, která dodá návrhy a podklady potřebných omezení. Samozřejmě se tato značení dají upravovat i v průběhu činnosti uzavírky. Ovšem nebyli jsme zatím od nikoho informováni o problémech na této komunikaci,“ sdělila Deníku Martina Vápeníková, tisková mluvčí ŘSD.

Další žádost směřovala na častější dopravní kontroly v rámci uzavírky. Policie se ovšem brání tím, že kontroly provádí pravidelně. „Vedení základního útvaru v Kouřimi každý den vysílá policisty do uvedeného území a o dopravní situaci informuje průběžně starostu Zásmuk,“ uvedla mluvčí kolínské policie Jana Žďárská.

Podle našich informací hlídky jsou častěji na hlavní objízdné trase, než na inkriminované místní komunikaci. „Není účelné, aby hlídky byly situovány na jedno konkrétní místo kontroly, ale aby se pohybovaly v celém teritoriu a kontroly tak mohly provádět v celém úseku. Pravdou je, že výkon služby v daném teritoriu byl navýšen s ohledem na dopravní situaci, kterou se snažíme intenzivně řešit, v případě, že nám nebrání jiný úkol služby,“ pokračuje Žďárská, která dále uvádí, že v krajních případech u vozidel nad 7,5 t přistižených na místní objízdné trase policisté po vyřešení přestupku museli uvedené vozidlo nechat projet, vzhledem k tomu, že nebylo možné, aby se řidič s nákladním vozidlem v místě otočil a dále by hrozilo, že by se na vedlejších komunikacích obcí s nákladním vozidlem převrátil, jedná se o silnice 4. tříd.

O vývoji situace vás budeme nadále informovat.

Autor: Martin Petřík

Místo události:
2.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Restaurant Day a pečení chleba ve Štolmíři
31

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení