VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA, FOTOGALERIE: O titul Stavba roku bude bojovat amfiteátr či Futurum

Kolín - Organizační výbor soutěže Stavba roku ve složení starosta Jiří Buřič, ředitel stavební školy Jindřich Synek a průmyslník Pavel Kolář se v úterý sejde, aby posoudil návrhy došlé do letošního ročníku a zařadil je do kategorií.

19.1.2009 55
SDÍLEJ:

Amfiteátr na Kmochově ostrověFoto: DENÍK/Michal Bílek

Podávat návrhy na udělení ceny je vyhrazeno třídám stavební školy a obchodním firmám, nikoli jednotlivcům. „Podmínkou je, aby navrhované stavební dílo bylo dokončeno v roce, k němuž se udělení výroční ceny vztahuje, aby bylo provedeno na řádné stavební povolení (nikoli jen ohlášení) a nacházelo se na katastrálním území Kolín, případně přilehlých územích,“ doplnil tajemník gremiálního prezídia pořádajícího Obchodního grémia Kolín Aleš Zahajský.
Na Stavbu roku 2008 je navržen například amfiteátr na Kmochově ostrově, obchodní centrum Futurum, cyklostezka v Brankovické ulici, dům U Šance v ulici Karoliny Světlé, hala Manag na Šťáralce, řadové rodinné domy v Sendražicích, promenáda s dětským hřištěm na Kmochově ostrově, křižovatka Modrý bod, kanalizace ve Hnykově ulici a ulice Rimavské Soboty (rekonstrukce).

Dvě z těchto staveb dostanou uznání v kategoriích pozemní stavby a dopravní stavby, vlastní výroční cenu pak jen jedna z nich. Která to bude, o tom bude rozhodovat zhruba pětatřicetičlenný stavební výbor hlasováním. Aby mohl být jmenován, potřebovali organizátoři nejprve znát nominované návrhy, aby nedošlo ke střetu zájmů například v tom směru, že by členem výboru byl někdo, kdo se na některé z nominovaných staveb podílel.

Autor: Jana Martinková

Které dílo by podle vás mělo být v Kolíně Stavbou roku 2008?

obchodní centrum Futurum

4 %

cyklostezka v Brankovické ulici

3 %

dům U Šance v ulici Karolíny Světlé

1 %

hala Manag na Šťáralce

19 %

řadové rodinné domy v Sendražicích

38 %

rekonstruovaná křižovatka Modrý bod

1 %

kanalizace ve Hnykově ulici

6 %

rekonstruovaná ulice Rimavské Soboty

1 %

zvolil(a) bych jinou stavbu (vepište do diskuze)

0 %

amfiteátr a dětské hřiště na Kmochově ostrově

26 %

Hlasovalo: 1023

Anketa byla ukončena

19.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 55
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Kolínský hřbitov je uzavřený.
11

Hřbitov uzavřeli kvůli spadaným větvím

František Jungmann: Byli jsme vandráci, neseděli jsme ale celý den u hospody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Před třiceti lety se František Jungmann vracel do Českého ráje, kde s batohem na zádech po turistických stezkách i mimo ně nachodil pěšky stovky kilometrů, několikrát do roka. Tehdy netušil, že po Lounech, kde bydlel a pracoval v tamním pivovaru, se stane jeho osudem Pivovar Rohozec v samém srdci Českého ráje. V jeho čele stojí už dvanáct let.

Dočkali se! Práce na obchvatu Plaňan začaly

Plaňany – Stavba obchvatu městyse Plaňany je předaná. Lidé musí počítat s omezeními v provozu, ale také každodenním ruchem.

Vítězem klání regionálních kapel je Prasákův gauč

Kolín /FOTOGALERIE/ - TPCA Beat festival na Kmochově ostrově si užilo tisíce lidí. Klání regionálních kapel vyhrála kapela Prasákův gauč, na dobročinné účely se vybraly desetitisíce korun a návštěvníci si zazpívali a zatančili s hvězdami festivalu v čele s Visacím zámkem.  

OBRAZEM: Štolmíř ožila pečením chleba

Štolmíř - Tradiční pečení chleba opět do malé vsi nedaleko Českého Brodu přilákalo spoustu návštěvníků. Kromě výborného chleba mohli příchozí ochutnat také dalamánky a nechyběla výborná pomazánka z červené řepy, která chuť vynikajícího pečiva výborně podtrhla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení