VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA, FOTOGALERIE: O titul Stavba roku bude bojovat amfiteátr či Futurum

Kolín - Organizační výbor soutěže Stavba roku ve složení starosta Jiří Buřič, ředitel stavební školy Jindřich Synek a průmyslník Pavel Kolář se v úterý sejde, aby posoudil návrhy došlé do letošního ročníku a zařadil je do kategorií.

19.1.2009 55
SDÍLEJ:

Amfiteátr na Kmochově ostrověFoto: DENÍK/Michal Bílek

Podávat návrhy na udělení ceny je vyhrazeno třídám stavební školy a obchodním firmám, nikoli jednotlivcům. „Podmínkou je, aby navrhované stavební dílo bylo dokončeno v roce, k němuž se udělení výroční ceny vztahuje, aby bylo provedeno na řádné stavební povolení (nikoli jen ohlášení) a nacházelo se na katastrálním území Kolín, případně přilehlých územích,“ doplnil tajemník gremiálního prezídia pořádajícího Obchodního grémia Kolín Aleš Zahajský.
Na Stavbu roku 2008 je navržen například amfiteátr na Kmochově ostrově, obchodní centrum Futurum, cyklostezka v Brankovické ulici, dům U Šance v ulici Karoliny Světlé, hala Manag na Šťáralce, řadové rodinné domy v Sendražicích, promenáda s dětským hřištěm na Kmochově ostrově, křižovatka Modrý bod, kanalizace ve Hnykově ulici a ulice Rimavské Soboty (rekonstrukce).

Dvě z těchto staveb dostanou uznání v kategoriích pozemní stavby a dopravní stavby, vlastní výroční cenu pak jen jedna z nich. Která to bude, o tom bude rozhodovat zhruba pětatřicetičlenný stavební výbor hlasováním. Aby mohl být jmenován, potřebovali organizátoři nejprve znát nominované návrhy, aby nedošlo ke střetu zájmů například v tom směru, že by členem výboru byl někdo, kdo se na některé z nominovaných staveb podílel.

Autor: Jana Martinková

Které dílo by podle vás mělo být v Kolíně Stavbou roku 2008?

obchodní centrum Futurum

4 %

cyklostezka v Brankovické ulici

3 %

dům U Šance v ulici Karolíny Světlé

1 %

hala Manag na Šťáralce

19 %

řadové rodinné domy v Sendražicích

38 %

rekonstruovaná křižovatka Modrý bod

1 %

kanalizace ve Hnykově ulici

6 %

rekonstruovaná ulice Rimavské Soboty

1 %

zvolil(a) bych jinou stavbu (vepište do diskuze)

0 %

amfiteátr a dětské hřiště na Kmochově ostrově

26 %

Hlasovalo: 1023

Anketa byla ukončena

19.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 55
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

V toku řeči Iva Šmoldase se na písničky Pepy Štrosse příliš nedostalo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepa Štrosse se uskutečnil předposlední zářijový čtvrtek zábavný pořad ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Písničkář Pepa Štross si na pódium přizval ještě posilu v podobě syna Matěje, příliš písniček ale nezahráli a nezazpívali, nekonečný tok řeči Iva Šmoldase se jen těžko přerušoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení