VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šindelářová: Inspiruji se tím, co vidím okolo sebe

Kolín -Dominika Šindelářová je studentka oboru Počítačová grafika na Odborné střední škole podnikatelské.

17.2.2010
SDÍLEJ:

Studentka Dominika ŠindelářováFoto: Deník/ Jakub Šťástka

Dominika Šindelářová je studentka grafického oboru na Odborné střední škole podnikatelské.

Návrh loga mladé grafičky byl vybrán jako vítězný. O jakou akci se jednalo? „Byla to soutěž Ohařská náves - společně vymyslíme, naplánujeme, zrealizujeme,“ vysvětlila. „Přišla paní starostka a byla pro projekt hodně nadšená, což velice pomohlo v realizaci. Měli jsme s ní konzultaci. Přibližně půl hodiny jsme probírali, co by to mělo obsahovat a takové podrobnosti. Dohodli jsme si termín, kdy máme práci odevzdat a ona potom vybere vítěznou,“ líčila zážitky ze soutěže.

Dominika Šindelářová se zamýšlela, proč zvítězila. „Těch návrhů tam byla spousta, ale asi jsem se nějak blížila nejvíc jejím představám, jak by to mělo vypadat,“ řekla. Jak vůbec její návrh vypadá? „Logo je složené z panáčků, které symbolizuji část sloganu - společně,“ popsala svůj výtvor.

Studentka vzpomínala na svoji dráhu za grafikou. „Od základní školy chodím na výtvarný kroužek. Odmala jsem věděla, že nechci skončit někde v kanceláři, místo toho bych chtěla pokračovat v grafické cestě. Proto jsem šla na tuto školu a zvolila si tento obor,“ vysvětlila.

Realizuje vždy své nápady nebo dostává úkoly od vyučujících? „Dělám to, co chtějí učitelé a svoje zakázky. Na realizaci mých nápadů mi moc času nezbývá. Občas to není úplně výhoda, “ řekla.

Jak vidí svoji budoucnost? „Ještě mi zbývá rok do maturity. Plánuji studovat dál, zatím ale nevím, jakou školu si vyberu,“ zamyslela se.

Dominika Šindelářová hovořila také o tom, jakou práci by jednou chtěla dělat. „Rozhodně se nechci zašít a dělat pro velkou firmu. Ráda bych se zabývala více obory najednou. Sazbou, fotografií a třeba i propagací,“ řekla.

Mladá grafička má také svůj profesní sen. „Určitě bych ráda dělala propagační materiály pro hodně známou firmu. Ať už obchody nebo skupinu lidí, co je známá. Vždy je to přeci prestižní,“ zamyslela se. „Vyloženě větší práci, aby si člověk mohl říct, že to někam dotáhl, že o jeho práci všichni vědí, a tím pádem má i smysl,“ upřesnila.

Je snad nejoblíbenějším krokem Dominiky finální konverze grafického formátu a stisknutí posledního tlačítka OK? „Ne, to ne (směje se). Ta počítačová část, to tvoření, kdy si s tím člověk může pohrát. Jsem v tomhle ohledu trochu hračička,“ popsala.

Co je nejhorší na práci grafika? „Asi přijít na ten první nápad, který se dá někam rozvíjet,“ řekla. A kde nachází inspiraci? „Snažím se inspirovat tím, co třeba vidím na ulici. Nemám na to ale žádné metody. Buďto to přijde samo nebo jsem v háji (smích). Snažím se koukat po billboardech, jak to je provedené, co je na tom špatně a naučit se z cizích chyb,“ vylíčila své metody.

Dominika Šindelářová popsala své další záliby: „Hlavně zimní sporty. Co se hor týče, tak mám zimu ráda, ve městě ale ne.“

Vytvořila někdy tak kontroverzní návrh, že byl jejími učiteli odmítnutý? „Samozřejmě. To se mi stává často, hlavně u pana učitele Klusoně. Často něco udělám, co si myslím, že je hodně dobré a on to zahodí,“ vylíčila se smíchem.

Grafička Dominika Šindelářová má pro čtenáře Kolínského deníku vzkaz: „Koukejte kolem sebe a nenechte se zmást tím, co je na první pohled skvělé. Na druhý, to může být naprosto špatně.“

Autor: Jakub Šťástka

17.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Polepy přispěly na babybox

Ilustrační foto.

Kulturní přehled z Kolínska

Skanzen oblékl velikonoční šat, přijďte se podívat

Kouřim – Možná většina z nás, když vidí za okny jarní slunce, pomyslí si, že Velikonoce už opravdu nejsou daleko. Od soboty už můžete zavítat na tradiční velikonoční výstavu do kouřimského muzea lidových staveb.

Kolínské děti opět excelovaly na tanečním mistrovství v Moskvě

Kolín/Moskva - Rok s rokem se sešel a v Moskvě se opět konalo ME a MS WADF v tanečním sportu. V prostředí nádherného hotelu Korston se sešli tanečníci z několika desítek zemí.

Kauza Roman Pekárek: Náklady na právníky zaplatí bývalý místostarosta

Kolín – V kauze prodeje pozemků za bývalého místostarosty Romana Pekárka, která se táhne už od roku 2010, padlo nyní další rozhodnutí. Tentokrát se jednalo o to, kdo zaplatí náklady na právníky. Po dvou odvoláních rozhodl až nejvyšší soud.

Vrtulník záchranky loni pomohl ve středních Čechách 231 pacientům

Střední Čechy - Nejčastěji zasahuje u dopravních nehod, pádů z výšek, u případů tonutí a také pokud stav pacienta vyžaduje rychlý transport na specializované pracoviště, například do iktového centra, kardiocentra či hyperbarické komory, sdělila ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies