VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři kontroly ve sdružení Prostor

Kolín/region/ Hned tři odborné externí týmy, které prováděly hloubkovou kontrolu kvality služeb programů v oblasti práce s klienty, personalistice, managementu i podnikové ekonomiky, navštívily v závěru roku občanské sdružení Prostor. Kontroly v Nízkoprahovém klubu, Terénních programech i K-centru dopadly na výbornou.

27.12.2008
SDÍLEJ:

Petr SteklýFoto: o.s. Prostor

Klub Kotelna
Šetření kvality v Nízkoprahovém klubu ve Zruči nad Sázavou prováděla Česká asociace streetwork (ČAS), která tím mimo jiné garantuje kvalitu svých členských zařízení. Absolvováním tohoto hodnocení získá zařízení nezávislý odborný pohled na kvalitu služeb. Po úspěšném hodnocení získá Osvědčení o úspěšném absolvování hodnocení kvality, které je jednou z podmínek pro přijetí jako skupinového člena do České asociace streetwork. Osvědčení se uděluje na dobu tří let. Hodnocení kvality posuzuje služby podle kritérií stanovených standardy kvality ČAS.

„Nízkoprahový klub Kotelna v hodnocení kvality služeb uspěl,“ informovala Alžběta Šůstková, vedoucí NZDM Kotelna Zruč n. S. Hodnotitelé České asociace streetwork ocenili dobrou praxi klubu a potvrdili, že klub splňuje standardy ministerstva pro poskytování sociálních služeb. Klub je tedy držitelem osvědčení o úspěšném absolvování Hodnocení kvality. „Mám velikou radost. Je to ocenění práce celého týmu. O členství v ČAS klub Kotelna zažádá do konce roku 2008,“ dodává.

K–centrum
Rovněž služby K-centra byly podrobeny místnímu šetření, aby obhájily certifikát z roku 2005, kdy byl v souladu s usnesením vlády zahájen proces certifikací odborné způsobilosti služeb pro uživatele drog. Ověřování kvality programu provádí tříčlenný certifikační tým podle standardů odborné způsobilosti (norem pro určování kvality služeb), certifikačního řádu a metodiky místních šetření, které schválila Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky ČR. Výstupem tohoto šetření je protokol a závěrečná zpráva. Certifikát pak s konečnou platností uděluje Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky složená z věcně příslušných ministrů.

„Šetření v Káčku provedl certifikační tým agentury Cekas,“ uvedla Markéta Lukáčová, vedoucí K-centra Kolín. Tým pracoval ve složení: Martina Richterová Těmínová, ředitelka sdružení Sananim, což je největší poskytovatel drogových služeb v ČR, ředitel neziskové organizace Laxus, poskytující služby uživatelům drog v sousedním královéhradeckém kraji Ing Jiří Staníček a Tomáš Brejcha z jihočeského substitučního centra Prevent.
Certifikační tým ve své závěrečné zprávě o certifikaci uvádí: „Zařízení bylo pečlivě připraveno na místní šetření. Tým zařízení je velmi komunikativní, spolupracující. Standardy byly naplněny s minimálním počtem stržených bodů. Oproti certifikaci v roce 2005 jsou výrazně zkvalitněny poradenské kontakty a bezpečnost při výměnných programech. Předložené materiály byly pečlivě a podrobně zpracovány. Tým navrhuje certifikaci udělit.“

Terénní program
Rovněž Karolína Balcarová, vedoucí Terénního programu, je s výsledkem hodnocení certifikačního týmu spokojena: „Místní šetření u nás proběhlo s vynikajícím výsledkem 98% úspěšnosti,“ mohla se pochlubit.

„Jsem velmi spokojen s výsledky všech externích hodnocení.“, vyjádřil svou radost Tomáš Žák, odborný ředitel o.s. Prostor. „Především u NZDM Kotelna mě výsledek potěšil, poněvadž toto zařízení funguje teprve rok a půl a za takto krátkou dobu není lehké naplnit všechna kritéria standard kvality sociálních služeb,“ dodal.

„Proces certifikace stejně jako hodnocení kvality ČAS, je velmi hloubková kontrola ve všech směrech, a vnímám tedy radostně potvrzení kvality K-centra i terénních programů a nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Ač to tak nevypadá, skrývá se za tímto aktem velké množství kvalitní práce jednotlivých týmů,“ shrnul ředitel Prostoru Petr Steklý „Udělení certifikátu kvality je pro nás zásadní událost. Nezávisle se totiž prokázala kvalita služby a oprávněnost dotačních prostředků. V případě, že bychom certifikacemi neprošli, mohl by se výsledek promítnout do podpory projektů,“ dodal.

Jana Burešová

27.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky v kouřimském skanzenu

Skanzen navštívilo už více než 19 tisíc lidí

Vysněné dětské postele

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Region - Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.  Pojďme si tedy představit několik receptů na její zpracování v kuchyni vyzkoušeli jste už třeba patizonový nákyp?

Kateřina Šafránková se představí na Velké ceně Kolína

Kolín – Podzimní část atletické sezony zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hodin.

KRIMI MIX: Narkomani ze severu hledali útočiště v Kolíně

Kolín - Přečtěte si krimi zprávy z Kolína!

Tipy na kulturní akce. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí na Kolínsku. Vyberete si i vy, kam se podíváte?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení