VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nemocnici startuje výstavba nového pavilonu

Kolín /FOTO/ - Modernější a příjemnější prostředí s nízkým počtem lůžek na jednotlivých pokojích by měla pacientům kolínské nemocnice přinést výstavba nového pavilonu – lůžkové jednotky operačních oborů, tzv. pavilonu F. Přípravné práce pro výstavbu objektu oficiálně začínají právě v pondělí 4. ledna.

3.1.2010
SDÍLEJ:

Přípravné práce na výstavbu nového pavilonu v kolínské nemocniciFoto: DENÍK/Michal Bílek

„Rád bych, aby v nemocnici, kde bude čilý stavební ruch, došlo k co nejméně omezením, která by se dotkla pacientů, ale i personálu,“ říká ředitel nemocnice Petr Chudomel.

Výstavba objektu přímo v areálu nemocnice si ale samozřejmě určitá omezení a přechodná opatření vyžádá. Bude vybudováno pevné oplocení kolem budoucího staveniště s dočasnými mobilními zábranami po dobu stavebních úprav nových vstupů do budovy chirurgie a gynekologie. „Dále bude probíhat kácení stromů, demolice objektů potravin, přilehlých skladů a skleníku. Po dobu stavebních úprav nového vchodu do budovy gynekologie SO 02 bude omezeno parkování mezi budovami gynekologie a onkologie,“ upřesnila mluvčí nemocnice Gabriela Uriková.

Vjezd pro sanitní vozy a zásobování bude pochopitelně zajištěn. U budovy chirurgie SO 04 bude parkoviště uzavřené, vstup do budovy bude pouze ze strany od transfuzního oddělení.

Přibude mobilní oplocení u budovy chirurgie, a to z důvodu zamezení vstupu do pracovního prostoru přeložky kanalizace a úprav nového vstupu do budovy chirurgie SO 04, dále také mobilní oplocení u budovy gynekologie k oddělení vstupu do budovy gynekologie a dětského pavilonu. Zřízeno bude pro dočasný vstup do dokončení úprav nového vstupu do budovy gynekologie SO 02. „Po dokončení úprav nového vstupu bude oplocení zrušeno a vstup do budovy gynekologie bude pouze novým zadním vstupem,“ připomněla Gabriela Uriková.

Mobilní oplocení mezi budovami gynekologií a onkologií bude vybudováno po dobu výstavby zadního vchodu do budovy gynekologie SO 02. Poté bude odstraněno.

Autor: Jana Martinková

3.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení