VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křižovatky pod drobnohledem Kolínského deníku, 14. díl

Kolínsko /FOTOSERIÁL/ - Která křižovatka či kruhový objezd na Kolínsku je nejnebezpečnější? S jakými problémy se potýkají řidiči na silnicích v regionu? Kolínský deník vám přináší čtrnáctou a závěrečnou část fotoseriálu, který pravidelně mapoval silniční záludnosti nejen v samotném Kolíně.

30.7.2009 2
SDÍLEJ:

Křižovatka u Tesca.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Jak hodnotí z různých hledisek jednotlivé křižovatky redaktoři Kolínského deníku, policie, a samotní řidiči? To se dozvíte na následujících řádcích. Pomozte s námi odhalit nedostatky na křižovatkách, po kterých denně jezdíte.

Křižovatka u Tesca

POPIS MÍSTA: Současná podoba křižovatky vznikla až s rozmachem stavebních prací v dané kolínské lokalitě, když zde vyrostl nový hypermarket, ale také sídlištní komplex Kasárna. Současná rozlehlá světelná křižovatka na hlavním tahu je tak hojně využívaná.

NÁZOR DENÍKU: I přesto, že zde na tomto úseku k častým nehodám nedochází, v policejních záznamech je celý průtah od Prahy veden jako riziková oblast. Řidiči si v zimních měsících, kdy hrozí námraza, musí dát pozor na výjezdu směrem od hypermarketu, protože sklon silnice může činit problémy.

NÁZOR IVANA VANÍČKA Z EURO AUTOŠKOLY: Já tímto místem jezdím poměrně často a z pohledu autoškoly nemám žádné výhrady. Občas se křižovatka a odbočka k OD Tesco zaplní hlavně díky nákladní dopravě, ale vzhledem k okolnostem, že se chystá i plánovaný obchvat, by změna pro snažší odbočení na nákupy byla zbytečně nákladná. Navíc místní využívají možnost i jiné cesty. Celkově je křižovatka dostatečně osazena dopravním značením a vcelku v rámci možností přehledná pro klidnou jízdu.

NÁZOR ŘIDIČE: S touto křižovatkou jsem poměrně spokojen. Když ale jedu z nákupu, tak je čekání na zelenou často útrpné.

Kruhový objezd u kolínského gymnázia

POPIS MÍSTA: První ze čtyř kruhových objezdů, které se nacházejí v ulici Masarykova, se u gymnázia spojuje s Žižkovou ulicí vedoucí ven z města okolo nemocnice. Poměrně přehledný objezd se přesto neobešel bez kuriózních karambolů, při kterých nezřídka skončilo auto „zaparkované“ uprostřed ostrůvku se zelení.

NÁZOR DENÍKU: Obyvatelé si již na nové řešení křižovatky pomocí kruháku zvykli. Občasné nehody naštěstí nebývají vážnějšího rázu. Pozor si lidé musí dávat na přecházející chodce a při záměru odbočit do Táboritské ulice také na krátký úsek mezi křižovatkami.

NÁZOR IVANA VANÍČKA Z EURO AUTOŠKOLY: Ve směru jízdy od velké světelné křižovatky Žižkovou ulicí jsou pozdě
viditelné řadící pruhy a často nastává situace, kdy řidiči jedoucí směrem k nemocnici nečekaně a na poslední chvíli přejíždějí vlevo do jízdního
pruhu. Rovněž by neškodilo v daném místě lépe označit přechod pro chodce. S tím by se mělo něco udělat. Ve směru jízdy od plaveckého bazénu je trochu matoucí starý odbočovací pruh a závěrem pro řidiče odbočující z ul. Táboritské vpravo na kruhák. Zde dáváme přednost v jízdě a hodně sledujeme právě vozidla jedoucí od nemocnice, snadno pak přehlédneme při rozjezdu v našem směru chodce na přilehlém přechodu.

NÁZOR ŘIDIČE: Nevidím zde problém, je to přehledný kruhák.

Autor: Martin Petřík

Místo události:
30.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival se vrátil do Českého Brodu

Elektronická hudba přilákala do Benešova mnoho fanoušků z České republiky i zahraničí.
93

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení