VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fuchsoviny Ireny Fuchsové: Já mám Cihlu! Ty máš Cihlu!

Kolínsko - Známá kolínská spisovatelka a divadelní nápověda Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Kolínského deníku.

29.5.2008
SDÍLEJ:

Irena Fuchsová.Foto: DENÍK/Zdeněk Holeček

Kéž by si tohle v červnu říkali všichni Kolíňáci a koupili si Cihly na Akci Cihla, kterou v Kolíně už podruhé pořádá Sociálně terapeutická dílna v Kouřimské ulici č.p. 15! Akce Cihla bude probíhat od 2. června, ale už 30. května se v 18. hodin uskuteční v Městském kulturním domě v Kolíně, v režii ředitele Zdeňka Hejduka, benefiční akce Noty na pomoc. Mají vystoupit Soory, Civilní obrana , dŘevěná včela, Lure of senses, Ellaine a Volná linka. Výtěžek bude věnován na rekonstrukci nově získaných prostor pro činnost Sociálně terapeutické dílny v Kouřimské ulici. Organizátoři kolínské Akce Cihla děkují právě řediteli Hejdukovi, který se jim vždy snaží vyjít vstříc a ochotně jim pomáhá při mnoha jejich akcích.

Týden před slavnostním zahájením prodeje Cihel, budou Kolíňáci v ulicích potkávat klienty Sociálně terapeutické dílny v Kouřimské ulici, kteří budou rozdávat letáčky a nabízet k prodeji malé cihličky (jako přívěsek nebo k připnutí) v hodnotě 30,- Kč.

A 2. června bude ve 13. hodin slavnostně otevřený cihlový stánek na Karlově náměstí, a tím bude oficiálně zahájen prodej benefičních cihel a tím i Akce Cihla. Jedna cihla váží 1, 80 kg a bude prodávaná za 100,- Kč. Kupující si ji může odnést, nebo ji ponechat na stavbu cihlové věže. Tato prodejní akce bude zpestřena zábavným programem. Přijďte se na náměstí podívat!

V dalších dnech, tedy od 3. června, budou cihlové stánky před OBI, a to vždy od 9 do 18 hodin. Akce Cihla potrvá do konce měsíce června. Kdo se nedostane ke stánku s Cihlami, může své sympatie k této akci projevit zasláním libovolné finanční částky, na číslo cihlového konta 51-58690237 / 0100.
A pokud vás zajímá, co se stalo s penězi z loňské Akce Cihla, odpověď je jednoduchá. Bylo vybráno 200 000,- Kč, které byly použity na výstavbu výtahu v domě v Kouřimské ulici č.p. 15. Díky tomuto novému výtahu se Sociálně terapeutická dílna zpřístupnila i klientům - vozíčkářům, a všem, kteří se obtížně pohybují do schodů. Nejenom tito klienti, ale všichni z Kouřimky, děkují za výtah všem, kteří si loni koupili Cihlu!

A protože většina klientů Sociálně terapeutické dílny jsou mí kamarádi, věnovala jsem jim pro Akci Cihla pět svých knih, takže někteří kupující, kteří si v průběhu června Cihlu koupí, budou mít možná štěstí a vyhrají moji poslední knihu, KDYŽ ŽENA PROSÍ O POTRAT.

Organizátoři kolínské Akce Cihla srdečně zvou, společně s klienty Sociálně terapeutické dílny v Kouřimské ulici, všechny kolínské i mimo kolínské občany ke svým stánkům s Cihlami a předem jim děkují za solidaritu, kterou projeví právě tím, že si u nich koupí Cihlu… A zároveň chtějí poděkovat všem, kteří nosí v průběhu roku do Kouřimské ulice č. p. 15 věci, které jsou potřeba k výrobě různých dárkových předmětů (např. vlna). Představte si, že jim nedávno jedna paní darovala dokonce pletací stroj! DĚKUJEME!

Irena Fuchsová

Se známou kolínskou spisovatelkou Irenou Fuchsovou se na našich stránkách můžete setkat každý čtvrtek. Předchozí Fuchsoviny najdete zde na našem webovém zpravodajství www.kolinsky.denik.cz nebo na webu Ireny Fuchsové www.kdyz.cz.

Místo události:
29.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Děti v jeslích - ilustrační foto

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Kateřina Šafránková se představí na Velké ceně Kolína

Kolín – Podzimní část atletické sezony zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení