VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete městský byt? Budete muset složit zálohu

Kolín - Na komerční systém pronajímání bytů přechází nově město Kolín. Kdo bude chtít městský byt, bude muset složit zálohu, a to ve výši jednoho až trojnásobku nájemného včetně služeb na depozitní účet města.

9.2.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jana Michálková

Zda půjde o jedno, dvě, nebo tři nájemné, závisí na velikosti bytu. Na menší byty se bude skládat částka odpovídající nájemnému na jeden měsíc, na největší byty pak trojnásobek měsíčního nájemného. „Trojnásobek nechceme požadovat například u standardních bytů, aby byly občanům dostupné,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Růžička.

„Pro byty přednostně určené pro zaměstnance TPCA se už dříve požadovalo složení dvojnásobku nájemného, u městských bytů tato podmínka doposud nebyla. Přistoupili jsme k tomuto kroku vzhledem k problematice dluhů na nájemném a službách,“ dodal. „Doufáme, že někteří občané, kteří doposud upřednostňovali splátky na spotřebitelské úvěry, pochopí, že i nájemné je nutné platit v dohodnutých lhůtách tak, jak většina občanů samozřejmě činí,“ řekl.

Jedná se o běžný systém, který funguje u komerčních bytů. Peníze se složí na účet a v okamžiku, kdy nájemník ukončí smlouvu, je dostane vyplacené zpět. Buď všechny, nebo budou použity na případné nedoplatky.

Smlouvy budou nově uzavírány na dobu určitou, a to na jeden rok, s právem nájemce a povinností pronajímatele prodloužit nájemní smlouvu za předpokladu, že nájemce nebude mít finanční závazky po lhůtě splatnosti. Prodlužovat se bude zase na dobu určitou.

Neplatí to u bytů, kde byla investiční pobídka, tedy byty TPCA, zde to musí být minimálně na dva roky.

Pro stávající nájemníky, kteří již smlouvy mají, se nic nemění. „Žádná retroaktivita nepřipadá v úvahu. Tyto smlouvy byly uzavírány na dobu neurčitou s výjimkou bytů, kde byla investiční pobídka,“ dodal místostarosta.

Kolik budete potřebovat:

– částku ve výši jednoho měsíčního nájemného a úhrad za plnění poskytovaná v souvislosti s užíváním bytu
(tzv. služby) u bytů, kdy započtená plocha bytové jednotky je do 29,99 m2,

– částku ve výši dvojnásobku měsíčního nájemného (a služeb) u bytů od 30 m2 do 69,99 m2,

– částku ve výši trojnásobku měsíčního nájemného (a služeb) u bytů nad 69,99 m2

Autor: Jana Martinková

9.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO

Blesk v Kolíně zasáhl rodinný dům, bouřka lámala stromy

Jana Czeczinkarová

Dlouhá pauza ji nezastavila. Czeczinkarová dojela čtvrtá

Sny o létání si můžete splnit třeba na kolínském letišti

Kolínsko /ANKETA/ - Od šerého dávnověku snili lidé o létání. Dát v současnosti průchod dávné lidské touze po křídlech není zase až tak složité, jak by se možná na první pohled zdálo. Jen stěží byste hledali v Čechách region, který nemá vlastní malé letiště, na kterém vám vaši touhu po pohledu na svět z ptačí perspektivy rádi splní.

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Kolínsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

Maminky na mateřské předvedou své umění

Český Brod – Maminky maminkám je název prodejní akce, kterou pořádá spolek Rozmarýna tuto sobotu od 9 do 14 hodin v Oranžové zahradě na Husově náměstí.

Český Brod bude mít první podzemní kontejnery

Český Brod – Město Český Brod se má sice bohatou husitskou tradici, ale jistý druh vozových hradeb se místním zrovna moc nelíbí. Jsou to hradby kontejnerů na tříděný odpad.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies