VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Automobilka vysvětlovala, jak získat dotaci

Kolín - Automobilka TPCA uspořádala v pátek 10.4. seminář určený pro nestátní neziskové organizace působící na Kolínsku a pracovníky veřejné správy. Cílem bylo informovat účastníky o dotačních možnostech a naučit je, jak zpracovat úspěšnou žádost o dotace. Vzdělávací kurz pořádala automobilka ve spolupráci s Koalicí nevládek Pardubicka a Nadací Partnerství. Účastníci získali také přehled o tom, jaké existují dotační zdroje, včetně evropských.

11.4.2009
SDÍLEJ:

Školení v automobilce TPCAFoto: TPCA

V dopolední části semináře představil Jan Stejskal, lektor Koalice nevládek Pardubicka, finanční zdroje dostupné pro neziskový sektor. Zmínil evropské fondy, státní dotace, dotace samospráv, firemní dárcovství a další zdroje. Následovala praktická část zaměřená na přípravu žádostí o grant z programu automobilky TPCA nazvaného Partnerství pro Kolínsko, kde si účastníci pod vedením zkušeného lektora Jiřího Krátkého mohli vyzkoušet na modelovém projektu „krok za krokem“ přípravu žádosti.

V odpoledním bloku vysvětlil Radek Kňava priority grantového programu TPCA nazvaného Partnerství pro Kolínsko v roce 2009. V letošním již pátém ročníku automobilka podporuje vedle projektů v oblasti bezpečné dopravy a životního prostředí nově také přípravu žádostí o dotace ze strukturálních fondů EU. „Samostatné zpracování žádostí je časově i finančně náročné a malé obce a neziskové organizace mají omezené možnosti, jak dosáhnout na velké granty. Prostřednictvím dnešního semináře a případně i grantů z Partnerství pro Kolínsko bychom chtěli pomoci nastartovat na Kolínsku větší projekty, na kterých bude například spolupracovat více subjektů,“ přiblížil vize automobilky mluvčí Radek Kňava. Následovala prezentace zástupců Nadace Partnerství o pravidlech letošního ročníku grantového řízení.

Přehled aktuálních dotačních možností uzavřel Luboš Rambousek z Evropské projektové kanceláře, jenž informoval přítomné o aktuálních výzvách v rámci Regionálního operačního programu pro Středočeský kraj. Na závěr byla pro účastníky semináře přichystána prohlídka výrobních prostor TPCA s průvodcem.

Grantový program TPCA Partnerství pro Kolínsko
Grantový program vznikl v roce 2005 transformací tzv. municipálních projektů. Jeho prostřednictvím automobilka TPCA rozděluje na veřejně prospěšné projekty na Kolínsku čtyři miliony korun. V letošním roce mohou o podporu do maximální výše 500 tisíc korun žádat organizace, které realizují svůj projekt do 30 km od TPCA. Formulář žádosti o grant a návod, jak jej vyplnit, naleznou žadatelé na internetových stránkách automobilky na adrese www.tpca.cz v sekci TPCA a region nebo na internetových stránkách Nadace Partnerství, která je administrátorem grantového programu, na adrese www.nadacepartnerstvi.cz.

11.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Silný déšť v Kolíně.
27

OBRAZEM: Kolínem se prohnal přívalový déšť

Rekonstrukce teras za Městským společenským domem v Kolíně
AKTUALIZOVÁNO
22

Terasy nad řekou se nakonec otevřou až v září

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D1 kompletně stojí, v omezení u Ostředka hoří kamion

Ostředek - Velké komplikace při cestě po dálnici D1 prožívají řidiči kvůli požáru maďarského kamionu s melouny v omezení u Ostředka na 37 kilometru. Komunikace je zcela neprůjezdná a to v obou směrech, přesto, že hořící kamion jel ve směru k hlavnímu českému městu.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení