VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Kolínské Alíkoviny v Borkách

Kolín – Přes třicet soutěžících pejsků, kupa diváků, smích i radostné povzbuzování. Tak vypadalo sobotní odpoledne v kaštanové aleji v Borkách, kde kolínský psí útulek pravidelně vždy kolem svátku sv. Františka z Assisi, patrona zvířat, pořádá ve spolupráci s domem dětí a mládeže Kolínské Alíkoviny – soutěžní klání pejsků bez průkazu původu.

2.10.2011
SDÍLEJ:

Kolínské Alíkoviny 2011Foto: Zdeněk Hejduk

Hned na začátku čekalo na všechny účastníky překvapení v podobě zhruba půlhodinového vystoupení flyballového týmu Tsunami v podobě závodu s DogDragons, lapidárně popsáno – něco jako psí štafeta.

Alíkoviny měly letos v záhlaví kulaté výročí, a to 10 let od vzniku psího útulku. K oslavě přispěl i starosta Vít Rakušan, který s květinami v ruce přišel vedoucí Alici Kubíčkové poděkovat za práci útulku. „Byl to historicky první starosta, který to udělal, a bylo to moc milé,“ řekla Alice Kubíčková.

Na Kolínských Alíkovinách nemohl chybět Zdeněk Srstka, pravidelný a vždy vítaný host všech zvířecích akcí, který do Kolína jezdí skutečně rád. Lidé se často ptají, jestli je opravdu takový, jakého ho vidí v televizi. I v kaštanové aleji v Borkách se potvrdilo, že opravdu je, nic nehraje, přijel zkrátka opět přirozený Zdeněk Srstka, se kterým se tradičně spousta přítomných fotila, nikoho neodmítl.

Tradičně do Kolína dorazil i Pavel Zvolský nabízející projížďky psím spřežením. To však tentokrát trochu zkomplikovalo počasí, které na sobotu, první říjnový den, vykouzlilo neuvěřitelných 24 stupňů ve stínu. V takovýchto teplotních podmínkách by se psi při zátěži během tažení vozíku schvátili. Ale i na to měl Pavel Zvolský řešení. Místo vozíčku přivezl koloběžku, na kterou se uhnízdil pasažér a mohlo se jet jak o závod a všichni byli spokojení. Hafušům se nakonec do auta vůbec nechtělo a účastníci si pochvalovali vlastní soutěž plnou legrace i doprovodný program v podobě například ukázek poslušnosti, obrany nebo zadržení pachatele netradičně v podání královského pudla.

„Účast návštěvníků i pejsků byla velmi slušná, něco přes 30 pejsků je tak akorát, soutěž se potom neprotahuje,“ zhodnotila Alice Kubíčková a připomněla velikou pochvalu na spolupráci s Domem dětí a mládeže Kolín. „Bez DDM by to nešlo, jeho podpora je ohromná,“ dodala.

V kolínských Borkách se sešli místní pejsci, ale přijeli i skalní účastníci i ze vzdálených koutů. Do města, kde jí zachránili život, se po několika měsících opět přijela podívat i Fany, dnes zhruba dvouletá fenka, která byla nalezena těžce zraněná na okraji Kolína. Dostala se do útulku a do péče veterinářky. Amputace část přední tlapky ji zachránila od jisté smrti. Na zaplacení operace vyzpívali žáci Základní školy Masarykova Kolín při tradičním Vánočním zpívání pro pejsky. A Fanynka se má dnes moc dobře, bydlí u hodných lidí v Přelouči, srst má lesklou jako krtek, v novém domově dobaštila všechna kila ztracená v časech strádání, na Alíkovinách dokonce úspěšně soutěžila a chybějící tlapka jí vůbec nebránila v pěkných psích kusech. Stejně jako ostatním chlupatým, ušatým, střapatým soutěžícím.

A jak nakonec celé klání dopadlo?

PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA MALÝ PES
(pořadí, pohlaví psa, jméno psa, věk,jméno páníčka)

1. p Sonny 10 Barančíková Lucie
2. p Dapy 5 Eny Malkovská
3. f Kesy 11 Veverková

PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA VELKÝ PES
8 f Cindy 1 Veselský
5 p Leny 3 Švec Michal
24 p Sam 1 Voleníková Pavlína

UKAŽ, CO UMÍŠ
1. P Dapy 5 Eny Malkovská
2. P Max a Arvi 12,4 Voleníková Veronika
3. F Amálka 4 Helena Nováková

DÍTĚ A PES
1. p Aksel 0,5 Viktorie Šoltésová
2. f vendulka 2 Monika Vaňková
3. f Rozinka 1 David Vais

PSÍ KARNEVAL MALÝ PES
1. f Vikule 3 Veruš Nováková
2. p Sonny 10 Barančíková Lucie
3. f Míša 2 Lucie Vaisová

PSÍ KARNEVAL VELKÝ PES
1. f Mája 3 Romana Žídková
2. f Rozinka 1 David Vais
3. f Sára 2 Líbalová Monika

PES VETERÁN
ČÍSLO 18 P KIM 16 LET SADÍK PETR

CENA SPONZORA
ČÍSLO 1 F VENDULKA 2 roky MONIKA VAŇKOVÁ

CENA POROTY - SYMPAŤÁK
TŘÍNOHÁ FENKA FUNNY

CENA PANA STAROSTY
ČÍSLO 3 F BIGI 8 MARTINA MĚSÍKOVÁ

CENA PANA SRSTKY
ČÍSLO 8 F CINDY 1 VESELSKÝ

Autor: Jana Martinková

2.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení