VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kmochův Kolín startuje neoficiálně již ve čtvrtek

Kolín - Už se to blíží! Na své si přijdou fanoušci jak dechovky, tak i modernějších žánrů.

7.6.2016
SDÍLEJ:

Průvod městem při Kmochovu Kolínu 2015.Foto: Deník/ Jakub Šťástka

Festival dechové hudby Kmochův Kolín podle tradice posledních let ale startuje v podstatě již ve čtvrtek 9. června a program potrvá až do neděle 12. června. Vše začne v 16 hodin procházkou po městě se starostou Vítem Rakušanem. Sraz je v 15:50 hod. před radnicí.

V 16:30 se potom v Brandlově ulici před chrámem sv. Bartoloměje odehraje další večer sousedského setkávání s názvem Otevřená ulice. I tentokrát se koná výstava fotografií na šňůře.

Na Otevřené ulici nebude chybět ani akordeonista Michal Karban se saxofonistkou Eliškou Holečkovou a zpěvačkou Hanou Svatošovou. „My se těšíme hodně," odpověděl se smíchem Michal Karban, když jsme se ho zeptali, jak to vidí s Otevřenou ulicí. „Lidé se mohou těšit na skladby divadla Semafor, francouzské šansony a světové evergreeny v aranži pro akordeon, saxofon a zpěv," řekl Michal Karban.

V Regionálním muzeu Kolín potom můžete zhlédnout výstavu Tváře z minulosti. Ta vám představí portréty z 19. a 20. století ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně. Vstupné zdarma po dobu konání Otevřené ulice. Na místě potom budou také tvůrčí dílny pro děti.

Oficiální zahájení Kmochova Kolína se odehraje v pátek v 17 hodin na Karlově náměstí. „Organizátoři si dali opět záležet, aby na festival přivedli to nejlepší nejen z dechové hudby, ale i z jiných žánrů pro rozmanité a spokojené publikum," řekla Gabriela Malá.

Samozřejmostí je účast kolínských orchestrů, tedy Městské hudby Františka Kmocha, Harmonie 1872 Kolín, Velkého dechového orchestru Kolín Dolní Chvatliny a Dechového orchestru ZUŠ F. Kmocha.

Dechových těles se ale pochopitelně představí mnohem více, nebudou chybět ani zahraniční hosté, kteří přijedou do Kolína na festival zahrát.

Zajímavou scénou festivalu je i chrám sv. Bartoloměje, kde se i letos mohou návštěvníci těšit na tradiční nocturno. „Letos stejně jako loni budou nocturna dvě, v pátek a sobotu. V pátek vystoupí kolínský smyčcový soubor Archi a Vojenská hudba Olomouc, sobotní večerní představení v gotickém symbolu města odehraje Městská hudba F. Kmocha," řekla Gabriela Malá z odboru marketingu a propagace města.

Další scénou je synagoga, kde se mohou návštěvníci těšit na hudební pásmo. „Vedle kolínských umělců a studentů Pražské konzervatoře se diváci mohou těšit na Aidu Mujačič, umělkyni původem z Bosny a Hercegoviny, a Meckie Messer Klezmer Band, interpretující židovskou hudbu," popsala program Gabriela Malá.

Zlatým hřebem festivalu bude monstrkoncert, který se odehraje v neděli odpoledne. „Několik velkých dechových orchestrů na jednom podiu, sóloví zpěváci David Gránský a Eva Burešová a finále s Kmochovými hity budou pro zaplněné náměstí jistě silným zážitkem. Poslední vystoupení 53. Kmochova Kolína bude patřit No Strings Orchestra od 16 hodin," řekla Gabriela Malá.

Kromě hlavního hudebního programu je přichystaný i doprovodný, dle organizátorů například pietní akt u Kmochova hrobu, soutěž Miss mažoretka, sportovní Kmochovu padesátku a pasování předškoláků na panoše Družiny kolínských draků u Práchovny, mimořádné promítání v Kině 99, meditační zpívání v synagoze, výstavu kaktusů nebo výstavy v Městském divadle v Galerii města Kolína a ve studiové scéně Pod Točnou.

„Z letmého pohledu do programu je jasné, že návštěvníky 53. Kmochova Kolína čekají téměř čtyři dny naplněné krásnou hudbou a skvělou zábavou, a že nebude snadné stihnout vše, co si jeden vybere. Teď už jen aby vyšlo to počasí," zve všechny zájemce o Kmochův Kolín Gabriela Malá.

Autor: Jakub Šťástka

7.6.2016
SDÍLEJ:
Kolínská radnice.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení