VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klučovští mladší hasiči zazářili na Mistrovství ČR

Klučov/Brno – Starší žáci Sboru dobrovolných hasičů Klučov přivezli nádherný úspěch z nejvyšší soutěže hry Plamen – Mistrovství České republiky. I přes to, že do Brna nejeli s vysokými ambicemi, dokázali se postupně prodrat až k šestému místu v celkovém hodnocení, čímž vyrovnali dosud nejlepší umístění na této soutěži z roku 1981.

16.7.2014
SDÍLEJ:

Starší žáci SDH Klučov, ačkoli do Brna nejeli s vysokými ambicemi, prodrali se postupně ke krásnému šestému místu. Foto: SDH Klučov

Do červencového finále v Brně postoupili poté, co v polovině června vybojovali druhé místo v krajském kole hry Plamen ve Vlašimi.

Kdo ví, možná k úspěchu v Brně trošičku napomohly i dvě šťastné sedmičky. Klučovští žáci se totiž na mistrovství probojovali po sedmi letech, celkově již posedmé. Spolu s úspěchy družstev dorostu se jedná již o jubilejní 15. účast v nejvyšší soutěži.

„Mladí hasiči z SDH Klučov se nevyvarovali některých chyb, ale celkově předvedli výborný výkon a dokonce předstihli i vítěze Krajské soutěže Středočeského kraje, žáky z Velenky z okresu Nymburk," chválí místostarosta SDH Klučov Jan Hybler.

Méně se podle jeho slov dařilo v branném závodě a štafetě CTIF, zato opravdu skvělý výkon žáci odvedli ve štafetě dvojic, útoku CTIF a požárním útoku.

Družstvo bylo složeno z devíti chlapců a jediné dívky. Účast v Brně si přijeli hlavně užít a vychutnat nezapomenutelnou atmosféru mistrovství. Celá soutěž byla vysílána v přímém přenosu, takže vystoupení klučovských mohli bezprostředně sledovat rodiče, fanoušci a kamarádi a na vlastní oči se přesvědčit, že jejich výkony byly opravdu na vysoké úrovni.

„Družstvo poctivě vede a trénuje Zdeněk Měřička, spolu se svou pomocnicí Kájou Mukařovskou mu šéfoval i v Brně," popsal Jan Hybler.

Činnost mládeže je dlouhodobě chloubou činnosti SDH Klučov. „Má trvalou podporu ze strany obecního úřadu i dalších a svým letošním vystoupením v republikové soutěži navlékla další blýskavý korálek na náhrdelník úspěchů," řekl místostarosta klučovských hasičů.

Hra Plamen je celoroční celostátní soutěž mladých hasičů. Vznikla v roce 1972, získala si velkou oblibu a každý rok se do ní zapojuje přes tisíc kolektivů z celé republiky. Sestává z šesti disciplín, jejichž výsledky se sčítají. Ten, kdo se chce zúčastnit Mistrovství ČR, musí projít úspěšně postupovými koly od okrskových přes okresní až po krajská. V nejvyšší soutěži tak startuje 15 nejlepších kolektivů z celé země. Soutěž za léta existence dospěla do stadia, kdy jsou k vidění opravdu špičkové výkony, má již vysokou úroveň a pro každý kolektiv je tak již samotný postup na toto mistrovství velkým úspěchem.

Autor: Jana Martinková

16.7.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Polepy přispěly na babybox

Ilustrační foto.

Kulturní přehled z Kolínska

Skanzen oblékl velikonoční šat, přijďte se podívat

Kouřim – Možná většina z nás, když vidí za okny jarní slunce, pomyslí si, že Velikonoce už opravdu nejsou daleko. Od soboty už můžete zavítat na tradiční velikonoční výstavu do kouřimského muzea lidových staveb.

Kolínské děti opět excelovaly na tanečním mistrovství v Moskvě

Kolín/Moskva - Rok s rokem se sešel a v Moskvě se opět konalo ME a MS WADF v tanečním sportu. V prostředí nádherného hotelu Korston se sešli tanečníci z několika desítek zemí.

Kauza Roman Pekárek: Náklady na právníky zaplatí bývalý místostarosta

Kolín – V kauze prodeje pozemků za bývalého místostarosty Romana Pekárka, která se táhne už od roku 2010, padlo nyní další rozhodnutí. Tentokrát se jednalo o to, kdo zaplatí náklady na právníky. Po dvou odvoláních rozhodl až nejvyšší soud.

Vrtulník záchranky loni pomohl ve středních Čechách 231 pacientům

Střední Čechy - Nejčastěji zasahuje u dopravních nehod, pádů z výšek, u případů tonutí a také pokud stav pacienta vyžaduje rychlý transport na specializované pracoviště, například do iktového centra, kardiocentra či hyperbarické komory, sdělila ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies