VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči se rozhodli věnovat peníze z výtěžku plesu opuštěným dětem

Cerhýnky /FOTGALERIE/ - Na výroční valné hromadě se v sobotu v podvečer v klubovně v Cerhýnkách sešli členové Sboru dobrovolných hasičů Cerhenice.

18.1.2015
SDÍLEJ:

Výroční valná hromada SDH CerheniceFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Z rukou starosty městyse Marka Semeráda a starosty hasičů Jindřicha Paclta převzalo několik členů ocenění, někteří za věrnou práci u hasičů za 20, 30 i dokonce 40 let.

Pro vyznamenání si přišli: Ladislav Špinar ml., Milan Zápotocký ml., Roman Keil, Petr Kun, Stanislav Mastný, Martin Škopek, Zdeněk Zápotocký, Antonín Pazderka, Pavel Kun st a Ladislav Špinar st.

Pamětní medaili převzal i starosta cerhenických hasičů Jindřich Paclt. David Pazderka ji převezme později, protože byl v době konání valné hromady v zaměstnání.

Starosta městyse Marek Semerád poděkoval hasičům za jejich práci za celý loňský rok, například za pomoc při výbuchu, který srovnal se zemí rodinný dům a několik okolních poškodil. Informoval zároveň, že vedení městyse má v plánu vybudovat novou hasičskou zbrojnici.

„První možností je rekonstrukce stávající zbrojnice, kterou městys vloni celou získal do svého vlastnictví. Druhou variantou je stavět na zelené louce. Nabízí se parcely v ulici Antonína Hampla nebo na místě, kde dnes sídlí pracovní četa. Osobně se mi zdá jako nejvhodnější poslední parcela v ulici Antonína Hampla, která má rozlohu přes 1000 metrů čtverečních, takže by bylo možné zde vybudovat například i parkoviště," uvedl starosta Marek Semerád.

Místostarostka Lenka Mlynářová, jež je zároveň krajskou zastupitelkou, vzpomněla na nedávnou návštěvu v Dětském centru Kolín (dříve kojenecký ústav), kde starosta Semerád jako náměstek hejtmana spolu s ní předával dětem dárky pod stromeček. Valná hromada hasičů poté odhlasovala, že pět tisíc korun z výtěžku hasičského plesu, jež se bude konat 14. března, poputuje na pomoc právě Dětskému centru v Kolíně.

Hovořilo se také o záměru dobrovolného dárcovství krve, významným rozhodnutím, jež na sobotní valné hromadě padlo, byl také impulz opět začít práci s dětmi jakožto malými hasiči.

Před klubovnou, kterou v blízké budoucnosti čeká přestavba na spolkový dům, byla k vidění část vybavení, které hasiči nově pořídili z dotace. Dotační peníze jim pomohly k nákupu například povodňových pytlů, motorové pily, přívěsného vozíku, přejezdových můstků, kalového čerpadla, radiostanice, záchranářského žebříku a dalšího vybavení. Jak ukázaly například povodně v roce 2013, kdy cerheničtí hasiči pomáhali i v okolních obcích, jde o velmi potřebné vybavení.

Autor: Jana Martinková

18.1.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání Kolín - Pardubice B (0:0, PK 2:4).
AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Jak reklamovat koupený dům či byt

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení