VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Velkém Oseku stále usilují o bruslařskou halu

Velký Osek - Stavba velkoosecké sportovní haly by prý teoreticky již mohla začít. Má to ale háček. Chybí investor.

21.1.2010 12
SDÍLEJ:

Vizualizace velkoosecké sportovní haly.Foto: Obecní úřad Velký Osek

Obec má vydané územní rozhodnutí a připravené plány.

Pomůže úspěch Martiny Sáblíkové na olympiádě?

Starosta Velkého Oseka Jiří Otta doufá, že úspěch Martiny Sáblíkové na olympiádě ve Vancouveru by konečně mohl prolomit ledy. „Už dlouhou dobu čekáme, že se stát probudí a konečně začne jednat. Rychlobruslařská hala měla podle mého názoru v této republice stát již dávno. My jako obec jsme zajistili pozemky a udělali pro to vše, co se dá. Dostalo se nám ale jen morální podpory. Proto jsem říkal, že pokud Martina vyhraje, tak se snad již ti politici probudí a začnou pro to taky něco dělat,“ uvedl Jiří Otta s tím, že stát vynakládá do sportu ročně miliardy korun, někdy ale neekonomicky.

S variantou, že ani po olympiádě se nic nezmění, starosta tak trochu i počítá.

Investoři chtějí záruky od vlády

Proto stále probíhají jednání se soukromými investory, kteří by stavbu zrealizovali.

„Ne nadarmo se říká, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán. Proto také investoři po nás vyžadují nějaké záruky. Pokud oni dají peníze na dobrou věc, chtějí mít od státu záruku, že se nezmění daně a provozování haly, a to v časovém horizontu minimálně 15 let,“ pokračoval starosta.

Pokud by se podařilo sportovní halu postavit, vznikne i mnoho nových pracovních míst. „To je jedna z dalších pozitivních věcí, která by určitě byla ku prospěchu. V areálu bude přímo u sportovišť také hotel a uplatnění v celém komplexu najde řada profesí,“ myslí si Jiří Otta.

„Přínos pro stát je tady v mnoha směrech. I přes usnesení parlamentu v roce 2008, v pořadí již druhém, které říká, že ministerstvo financí a ministerstvo školství doporučuje státu aktivně se podílet na realizaci, je výsledek nulový,“ podotkl.

Někteří obyvatelé halu chtějí, jiní ne

Místní mají na stavbu haly, jak už to bývá, protichůdné názory. Někteří sdílí nadšení starosty a ostatních, kteří o výstavbu usilují. To nám potvrdily i dvě obyvatelky obce.

„Proti stavbě sportovní haly určitě nic nemáme, naopak. Myslíme si, že by byla velkým přínosem. Nejen sportovním vyžitím, ale také možnostmi nových pracovních míst, protože lidí bez práce je u nás víc než dost,“ uvedly.

Na druhé straně se najdou i odpůrci, mezi něž patří i Jiří. „Do Velkého Oseka jsem se přestěhoval před pár lety. Ale nic jiného neslyším než hala, hala a zase hala. Myšlenka a nápad je to hezký. To nepopírám. Ale kdyby se obec takto intenzívně věnovala věcem prospěšným hlavně pro místní občany, to by se tady jinak žilo. Pár lidí by z postavené haly určitě prospěch mělo, ale například z opravených silnic by měli užitek všichni,“ konstatoval s tím, že by se obecní úřad měl také konečně věnovat i jiným věcem, než je rychlobruslařská hala.

Přesto všechno zůstává starosta Jiří Otta a zároveň „duše“ celého projektu optimistou. Stále věří, že se plány začnou realizovat a měnit ve skutečnost. „Pokud se vše podaří, potom by rok 2013 mohl být reálný termín spuštění provozu v hale, která bude sloužit nám všem, nejen Martině Sáblíkové,“ doufá.

Autor: Lenka Brandová

Místo události:
21.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Rekonstrukce fasád kolínského zámku, srpen 2017
6

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení