VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Velkém Oseku stále usilují o bruslařskou halu

Velký Osek - Stavba velkoosecké sportovní haly by prý teoreticky již mohla začít. Má to ale háček. Chybí investor.

21.1.2010 12
SDÍLEJ:

Vizualizace velkoosecké sportovní haly.Foto: Obecní úřad Velký Osek

Obec má vydané územní rozhodnutí a připravené plány.

Pomůže úspěch Martiny Sáblíkové na olympiádě?

Starosta Velkého Oseka Jiří Otta doufá, že úspěch Martiny Sáblíkové na olympiádě ve Vancouveru by konečně mohl prolomit ledy. „Už dlouhou dobu čekáme, že se stát probudí a konečně začne jednat. Rychlobruslařská hala měla podle mého názoru v této republice stát již dávno. My jako obec jsme zajistili pozemky a udělali pro to vše, co se dá. Dostalo se nám ale jen morální podpory. Proto jsem říkal, že pokud Martina vyhraje, tak se snad již ti politici probudí a začnou pro to taky něco dělat,“ uvedl Jiří Otta s tím, že stát vynakládá do sportu ročně miliardy korun, někdy ale neekonomicky.

S variantou, že ani po olympiádě se nic nezmění, starosta tak trochu i počítá.

Investoři chtějí záruky od vlády

Proto stále probíhají jednání se soukromými investory, kteří by stavbu zrealizovali.

„Ne nadarmo se říká, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán. Proto také investoři po nás vyžadují nějaké záruky. Pokud oni dají peníze na dobrou věc, chtějí mít od státu záruku, že se nezmění daně a provozování haly, a to v časovém horizontu minimálně 15 let,“ pokračoval starosta.

Pokud by se podařilo sportovní halu postavit, vznikne i mnoho nových pracovních míst. „To je jedna z dalších pozitivních věcí, která by určitě byla ku prospěchu. V areálu bude přímo u sportovišť také hotel a uplatnění v celém komplexu najde řada profesí,“ myslí si Jiří Otta.

„Přínos pro stát je tady v mnoha směrech. I přes usnesení parlamentu v roce 2008, v pořadí již druhém, které říká, že ministerstvo financí a ministerstvo školství doporučuje státu aktivně se podílet na realizaci, je výsledek nulový,“ podotkl.

Někteří obyvatelé halu chtějí, jiní ne

Místní mají na stavbu haly, jak už to bývá, protichůdné názory. Někteří sdílí nadšení starosty a ostatních, kteří o výstavbu usilují. To nám potvrdily i dvě obyvatelky obce.

„Proti stavbě sportovní haly určitě nic nemáme, naopak. Myslíme si, že by byla velkým přínosem. Nejen sportovním vyžitím, ale také možnostmi nových pracovních míst, protože lidí bez práce je u nás víc než dost,“ uvedly.

Na druhé straně se najdou i odpůrci, mezi něž patří i Jiří. „Do Velkého Oseka jsem se přestěhoval před pár lety. Ale nic jiného neslyším než hala, hala a zase hala. Myšlenka a nápad je to hezký. To nepopírám. Ale kdyby se obec takto intenzívně věnovala věcem prospěšným hlavně pro místní občany, to by se tady jinak žilo. Pár lidí by z postavené haly určitě prospěch mělo, ale například z opravených silnic by měli užitek všichni,“ konstatoval s tím, že by se obecní úřad měl také konečně věnovat i jiným věcem, než je rychlobruslařská hala.

Přesto všechno zůstává starosta Jiří Otta a zároveň „duše“ celého projektu optimistou. Stále věří, že se plány začnou realizovat a měnit ve skutečnost. „Pokud se vše podaří, potom by rok 2013 mohl být reálný termín spuštění provozu v hale, která bude sloužit nám všem, nejen Martině Sáblíkové,“ doufá.

Autor: Lenka Brandová

Místo události:
21.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Česká mši vánoční autora Jakuba Jana Ryby v podání Kolínské filharmonie.

Kulturní tipy z Kolínska

Mateřinka zve na zápis

Týnec n. L. – Zápis do mateřské školy v Týnci nad Labem se koná 3. května od 9 do 15 hodin. Rodiče by s sebou měli vzít rodný list dítěte.

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kultury na Kolínsku. Kam vyrazíte?

Kouřimští volí mezi třemi variantami kliniky

Kouřim - Mezi třemi možnými variantami výstavby zdravotního střediska se rozhodují Kouřimští. Vedení města představilo místním výhody i nevýhody každého projektu a lidé se poté mohli ke každé variantě vyjádřit.

OBRAZEM: Příroda vykouzlila sněhové nadělení i na konci dubna

Kutnohorsko - Přírodo, přírodo, kam chodíš na ty nápady? Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. Ráno jsem nevěřila svým očím. Už né! Také těmito slovy okomentovali ranní nadělení obyvatelé výše položených částí Kutnohorska.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies