VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolníci na Kolínsku uklízí veřejná prostranství

Kolínsko - Jedni v rámci akce Ukliďme svět, jiní v rámci výzvy Jdeme na to, všichni však dělali to samé.

19.4.2014
SDÍLEJ:

Nejen Konojedští uklízeliFoto: Michaela Růžičková

Sešli se společně s ostatními obyvateli obce a začali uklízet na veřejných prostranstvích. Cílem akcí bylo nejen uklidit ze škarp odpadky a zpříjemnit tak pohled na přírodu kolem nás, ale také ukázat dětem, že za spoustou věcí spojených s přírodou stojí právě člověk. Když ji svým chováním ubližuje, musejí pak jít ti, kdo se o ní zajímají a pomoci jí.

Úklid obcí je již tradiční akcí, která se koná na jaře a na podzim.

Sbírání odpadků se uskutečnilo ve spoustě obcí na Kolínsku vždy v sobotu. Do uklízení se zapojili také vodáci, kteří uklidili tok Výrovky. Okolo břehů řeky nezapomněli uklízet ani mnozí dobrovolníci z obcí. Do úklidu se tuto sobotu zapojí obyvatelé Svatbína a následující sobotu také lidé z Chotutic.

Nejen hasiči uklízeli obec

Konojedy Ve tři hodiny odpoledne se sešli dobrovolníci z řad občanů Konojed a také dobrovolní hasiči. Cíl setkání byl jasný. Uklidit obec a vyčistit škarpy od odpadků. Všichni, kteří s úklidem v obci pomáhali, se pak mohli za odměnu občerstvit v místní hospůdce v Sokolovně. Podle starostky obce Michaely Růžičkové je nápad s uspořádáním velké akce, která vybízí k uklízení v okolí obcí, užitečný nápad. „Určitě se znovu rádi zúčastníme další, tentokrát podzimní úklidové akce v naší obci a jejím okolím," řekla Růžičková. Zároveň také děkuje všem, kteří se akce dobrovolně zúčastnili.

Kouřimští se drží hesla Jdeme na to a uklízí škarpy podél cest

Kouřim „V rámci tradiční akce Jdeme na to jsme se sešli, převzali pytle a vybrali si jednotlivé trasy pro úklid. Základem celé akce je čištění škarp podél cest, na našem katastrálním území, které vedou k nám domů do Kouřimi," přiblížila starostka Kouřimi, Zuzana Čiháková. Letos se podle jejích slov sešlo historicky nejvíce dobrovolníků, včetně hasičů. O několik dnů dříve prý navíc pomáhali ještě myslivci ze Staré Kouřimi. „Proto jsme mohli uklidit i Starou Kouřim, úsek mezi Strašíkem a Klášterní Skalicí a čtyři kouřimské historické cesty," vypočítala starostka historického města. Při následném posezení po akci Kouřimští vzpomínali na 1. ročník, kdy prý bylo tolik odpadků, že jim stěží zbývaly síly na konci katastru pro návrat domů. Zhodnotili prý také, že ze škarp ubylo nejen dětských plenek, ale odpadu všeobecně. „Je vidět, že naše společnost, čím dál více posiluje vztah a úctu ke svému životnímu prostředí," řekla Čiháková. V Kouřimi prý uklízel také rok a půl starý Michal nebo dvouletý Albert. Nejstarším účastníkem, který nevynechal jediný ročník byl Oldřich Hrachovina. Účastnili se prý také obyvatelé Molitorova a části Vrcha. Zajímavé je, že nejvíce odpadků bylo směrem na Třebovli, přesto, že komunikace byla 10 měsíců uzavřená. Sbírali se prý hlavně plastové lahve, krabičky od cigaret a pneumatiky.

Autor: Lucie Mašínová

19.4.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Restaurant Day a pečení chleba ve Štolmíři
31

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení