VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do útulku přes pohádky se vydalo přes šest stovek lidí

Kolín  - Po deštivých a chladných dnech přišly konečně ty prosluněné, které přály pořadatelům dětských akcí.

14.6.2013
SDÍLEJ:

Děti šly do útulku cestou plnou pohádekFoto: Zdeněk Hejduk

Kolínský Dům dětí a mládeže ve spolupráci s Psím útulkem Kolín řečeným Alíkov připravil již tradiční vycházku s úkoly nazvanou Přes pohádky do útulku za zvířátky aneb pohádkový den jak má být.

Start byl u restaurace Stap Bar v Borkách, cíl pak samozřejmě v útulku.

Po cestě na děti čekaly pohádkové bytosti s připravenými úkoly sahající od přenášení ping pongového míčku na lžičce či házení svázaných kuliček přes šňůru až po slalom s dárky v náručí mezi kužely nebo skákání v pytlích.

Mezi těmito stanovišti pak na stromech ještě visely hádanky, které bylo třeba vyluštit, to občas přišly na řadu i chytré telefony rodičů a strýček google.

V cíli pak po předání kartičky s potvrzujícími samolepkami ze všech stanovišť si mohly děti ve stánku vybrat dárek, na připraveném ohništi opéci přinesené buřty, nechyběla ani diskotéka od kostýmovaného diskžokeje.

„Největší pohádkou je to dnešní počasí, nakonec ani na cestě není bahno," pochvaloval si Luboš Votroubek, ředitel domu dětí a mládeže. Děti platily startovné ve výši třiceti korun, ostatní pak mohli dobrovolně finančně přispět ve prospěch útulku.

„Na dobrovolném vstupném jsme vybrali 5 420 korun, což je částka, se kterou nikdo z nás nepočítal.

Přišlo více jak šest stovek lidí a kromě hejna komárů, které nešlo nijak ovlivnit, byly pořadatelé i návštěvníci spokojeni," shrnula Petra Pokorná, zástupkyně ředitele domu dětí a mládeže. „Za tyto peníze nakoupíme léky a veterinární přípravky pro naše svěřence.

Doklad za tento nákup předám Petře Pokorné, aby pořadatelé věděli, jak jsme s financemi naložili. Děláme to tak vždycky," uvedla nadšená Alice Kubíčková, ředitelka kolínského Psího útulku.

Zdeněk Hejduk

Autor: Redakce

14.6.2013
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení