VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce kostela svatého Bartoloměje už stála přes 20 milionů korun

Kolín /FOTOGALERIE/ - Práce na obnově kostela sv. Bartoloměje jsou i v těchto dnech stále v plném proudu.

6.11.2009
SDÍLEJ:

Rekonstrukce kostela svatého Bartoloměje už stála přes 20 milionů korunFoto: DENÍK/ Michal Bílek

Rozděleny byly na několik částí. Jednou z nich je opravuje zastřešení ochozů a věnce kaplí, do kterého zatékalo.

„Projekt je z loňského roku. Letos jsme udělali zkušební pole a podle zjištěné situace jsme museli trochu změnit technologii,“ uvedl stavební technik Petr Čech s tím, že další práce, které probíhají jsou na opravě nahnutého kříže. Vlivem silného větru a bouřek došlo totiž k nalomení dřevěné konstrukce, na které je kříž zavěšen.

„V loňském roce začala také obnova interiéru trojlodí. Udělala se středová část a letos se pokračovalo severní částí, která je již dokončena,“ řekl dále Petr Čech.

Zároveň běží výběrové řízení na restaurování barokních lavic kostela. S pracemi by se mělo začít ještě letos a podle financí dokončovat. Než se ale dají lavice zpět, je potřeba udělat rekonstrukci elektroinstalace, která bude i pod lavicemi. Na to však ještě není finanční zajištění.

„Úpravy pokračují také za kostelem. Jednou z nich je úprava jižní zahrady – to je ten prostor za kostelem. Zde se opravovala dešťová kanalizace, dělalo se odsoušení a teď se to má ještě zadlážďovat. Poslední věc, která současně běží je oprava hradební zdi, kde dochází k přezdívání narušených a odpadlých částí,“ ukončil stavební technik.

Rekonstrukce zatím stála zhruba okolo 20 milionů korun. Na financování se podílí ministerstvo kultury, část je hrazena z rozpočtu města a římsko katolické farnosti. Tím však práce nekončí, další budou příští rok.

Autor: Lenka Brandová

Místo události:
6.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení