VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete pryč ze Zengrovky? Posílejte svoje děti do školy!

Kolín - Jejich děti nesmějí mít neomluvené hodiny ve škole. Kromě toho nesmějí pochopitelně oni sami městu dlužit na nájemném.

16.8.2012 47
SDÍLEJ:

Zengrova ulice, ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

To je jen ukázka pravidel, které musejí splnit obyvatelé Zengrovy ulice v Kolíně. Výměnou za to mohou získat jiný byt v jiné části města na zkušební dobu. Potvrdil to Tomáš Růžička, kolínský místostarosta. Pokud se obyvatel Zengrovky přihlásí do tohoto projektu, čeká ho desetiměsíční zkušební doba. „Lidé chtějí většinou pryč a my je chceme motivovat k tomu, aby mohli dosáhnout na standardní kvalitu bydlení," řekl Růžička.

Podle svých slov tak chce předejít možným problémům s další generací obyvatel. „Je tam zhruba stovka dětí. Kdo bude mít v občance adresu Zengrova, tak práci jen tak nenajde. Od toho se odvíjí, jak budou úspěšní mladí lidé, kteří v tomto prostředí vyrostou," vysvětlil.

Podle místostarosty mají o přestěhování do jiného bydlení zájem skoro všichni obyvatelé Zengrovky. Otázkou je, komu se to povede. „Rozhodně se nepodaří uspět všem, všechno je o motivaci," řekl.

Vedení města by ideálně chtělo uvolnit jeden z pěti vchodů, celkem tedy 14 bytů. Také již existuje plán, co s volnými byty. „Mohli bychom vytvořit něco jiného, buď startovací byty, nebo dům s pečovatelskou službou," navrhl místostarosta.

V Zengrově ulici bydlí současně osmdesát rodin, z toho je podle místostarosty Růžičky zhruba polovina napojena na sociální systém státu.

V druhé polovině zkušební doby ale město bude požadovat, aby měli i jiný zdroj příjmů. „Do výpočtu pravidelných příjmů se nezapočítávají sociální dávky," vysvětlil Tomáš Růžička.

Zengrova ulice je podle kolínského místostarosty Tomáše Růžičky obecně považována za sociálně vyloučenou lokalitu.

Celkem v pěti vchodech žije zhruba 80 rodin, podle místostarosty tam bydlí i lidé z majoritní části společnosti. Město prý v současné době žádné žádosti o byt v jiné lokalitě podle nových pravidel ještě neeviduje. „Mohou se ale dobrovolně přihlásit," řekl Tomáš Růžička. V takovém případě pro ně bude platit desetiměsíční zkušební lhůta, v případě úspěchu potom získají nájemní smlouvu na zkušební dobu.

Nová pravidla

Nájemník musí mít platnou nájemní smlouvu a nesmí městu dlužit. To se ale týká všech nájemníků. „V případě dluhů město postupuje standardně podle občanského zákoníku a zasílá dlužníkům výpovědi," řekl Tomáš Růžička. Když požádá o jiný byt, město bude jeho žádost vyhodnocovat 10 měsíců, jestli plní veškeré povinnosti vyplývající z nájemní smlouvy: včasné placení nájemného, bezdlužnost vůči městu a jeho organizacím, v případě manželů musí mít jeden zaměstnání, tedy pravidelný měsíční příjem. Rodiče musejí dodržovat zákonnou školní docházku svých dětí.

Autor: Jakub Šťástka

16.8.2012 VSTUP DO DISKUSE 47
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Silný déšť v Kolíně.
27

OBRAZEM: Kolínem se prohnal přívalový déšť

Rekonstrukce teras za Městským společenským domem v Kolíně
AKTUALIZOVÁNO
22

Terasy nad řekou se nakonec otevřou až v září

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D1 kompletně stojí, v omezení u Ostředka hoří kamion

Ostředek - Velké komplikace při cestě po dálnici D1 prožívají řidiči kvůli požáru maďarského kamionu s melouny v omezení u Ostředka na 37 kilometru. Komunikace je zcela neprůjezdná a to v obou směrech, přesto, že hořící kamion jel ve směru k hlavnímu českému městu.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení