VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bude pohřebiště opečovávat město? Rozhodnou zastupitelé

Kolín - Správu pohřebišť nyní čekají velké změny. Po zhruba dvaceti letech, kdy o pohřebiště pečovala najatá firma, se úkolu pravděpodobně zhostí město. Zda se to tak stane, o tom budou rozhodovat kolínští zastupitelé na svém dalším zasedání 16. září.

8.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Pokud dají zastupitelé doporučení rady zelenou, město vytvoří vlastní organizační složku, která o pohřebiště bude pečovat. „Nechci to komentovat. Je to věc majitele, každý se svým majetkem musí nakládat tak, jak uzná za vhodné," řekl Josef Jeřábek, jehož firma se o pohřebiště dosud starala.

Jak řekl Vít Rakušan, kolínský starosta, nejedná se primárně o úsporné opatření. Podle finančních analýz vyjde správa hřbitova vlastní organizační složkou zhruba na stejné peníze, jako by to spravovala jiná firma. „Rozdíl je v tom, že si město bude samo určovat, kolik peněz do údržby dá místo paušálu," vysvětlil starosta. „Jeden rok můžou být investice vyšší, než se to dá do uspokojivého stavu a potom naopak nižší," vysvětlil.

Investice půjdou například do lepšího zabezpečení hřbitova, jak vyjmenovala vynucenou investici radniční tajemnice Dagmar Soukupová. Nákup potřebného vybavení, stejně jako najmutí potřebných zaměstnanců, se bude řešit při schvalování rozpočtu na další rok. Pokud zastupitelé návrh rády na zřízení organizační složky schválí, začne fungovat až od příštího roku.

Druhá možnost byla taková, že by pohřebiště nadále operovávala najatá firma. „Zvažovali jsme obě varianty, rozhodli jsme se ale tak, že vlastní organizace by pro město byla výhodnější. Ne nutně levnější, ale efektivnější a pro město lépe kontrolovatelné," řekl starosta.

Autor: Jakub Šťástka

8.9.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Česká mši vánoční autora Jakuba Jana Ryby v podání Kolínské filharmonie.

Kulturní tipy z Kolínska

Mateřinka zve na zápis

Týnec n. L. – Zápis do mateřské školy v Týnci nad Labem se koná 3. května od 9 do 15 hodin. Rodiče by s sebou měli vzít rodný list dítěte.

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kultury na Kolínsku. Kam vyrazíte?

Kouřimští volí mezi třemi variantami kliniky

Kouřim - Mezi třemi možnými variantami výstavby zdravotního střediska se rozhodují Kouřimští. Vedení města představilo místním výhody i nevýhody každého projektu a lidé se poté mohli ke každé variantě vyjádřit.

OBRAZEM: Příroda vykouzlila sněhové nadělení i na konci dubna

Kutnohorsko - Přírodo, přírodo, kam chodíš na ty nápady? Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. Ráno jsem nevěřila svým očím. Už né! Také těmito slovy okomentovali ranní nadělení obyvatelé výše položených částí Kutnohorska.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies