VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bude pohřebiště opečovávat město? Rozhodnou zastupitelé

Kolín - Správu pohřebišť nyní čekají velké změny. Po zhruba dvaceti letech, kdy o pohřebiště pečovala najatá firma, se úkolu pravděpodobně zhostí město. Zda se to tak stane, o tom budou rozhodovat kolínští zastupitelé na svém dalším zasedání 16. září.

8.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Pokud dají zastupitelé doporučení rady zelenou, město vytvoří vlastní organizační složku, která o pohřebiště bude pečovat. „Nechci to komentovat. Je to věc majitele, každý se svým majetkem musí nakládat tak, jak uzná za vhodné," řekl Josef Jeřábek, jehož firma se o pohřebiště dosud starala.

Jak řekl Vít Rakušan, kolínský starosta, nejedná se primárně o úsporné opatření. Podle finančních analýz vyjde správa hřbitova vlastní organizační složkou zhruba na stejné peníze, jako by to spravovala jiná firma. „Rozdíl je v tom, že si město bude samo určovat, kolik peněz do údržby dá místo paušálu," vysvětlil starosta. „Jeden rok můžou být investice vyšší, než se to dá do uspokojivého stavu a potom naopak nižší," vysvětlil.

Investice půjdou například do lepšího zabezpečení hřbitova, jak vyjmenovala vynucenou investici radniční tajemnice Dagmar Soukupová. Nákup potřebného vybavení, stejně jako najmutí potřebných zaměstnanců, se bude řešit při schvalování rozpočtu na další rok. Pokud zastupitelé návrh rády na zřízení organizační složky schválí, začne fungovat až od příštího roku.

Druhá možnost byla taková, že by pohřebiště nadále operovávala najatá firma. „Zvažovali jsme obě varianty, rozhodli jsme se ale tak, že vlastní organizace by pro město byla výhodnější. Ne nutně levnější, ale efektivnější a pro město lépe kontrolovatelné," řekl starosta.

Autor: Jakub Šťástka

8.9.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Královské stříbření Kutné Hory.
133

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Radimský kostel Nejsvětějšího Vykupitele je opět požehnaný.
100

OBRAZEM: Po více jak sto letech žehnali kostelu

Na Červenopečecké pecce zněli s úspěchem Ozzy Osbourne i Pink Floyd

Červené Pečky – Již po dvaatřicáté se v Červených Pečkách odehrála poslední červnovou sobotu původně soutěžní, dnes už jen poslechová přehlídka nazvaná Červenopečecká pecka, podruhé pak pořadatelé vyměnili původní prostor za kuželnou za Zámecký park.

OBRAZEM: Žáci se proměnili v námořníky

Kolín - Na konci školního roku se školní družina ze ZŠ Kolín V., Mnichovická 62 rozloučila se školním rokem 2016 – 2017 Námořnickým odpolednem.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

OBRAZEM: Letní kino zavítalo do Radimi

Radim - Stalo se již tradicí, že pojízdné letní kino zajíždí dvakrát za léto na radimské hřiště, kde promítá české komedie. Je takřka pravidlem, že první promítání je v období, kdy se v obci slaví pouť.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies