VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskutovaly se klíčové oblasti rozvoje

ČESKÝ BROD - Na veřejném zasedání lidé v českobrodské sokolovně připomínkovali strategický plán rozvoje města

16.11.2007
SDÍLEJ:

Diskuse nad strategickým plánem na veřejném zasedáníFoto: DENÍK/Dana Zářecká

„Tou samolepkou označte na připravené nástěnce klíčovou oblast rozvoje, kterou chcete dnes diskutovat,“ informuje u vchodu členka strategického týmu a podává připravené výtisky Strategického plánu rozvoje města Český Brod spolu s hlasovacím lístkem pro výběr motta. Jsme na večerním veřejném zasedání v českobrodské sokolovně. Téma? Strategický plán rozvoje města.

Všichni, kteří si uvědomili, že čas věnovaný městu, je časem zúročeným pro každého obyvatele, a dorazili na setkání, se mohou vyjádřit k budoucí podobě města. Ostatně tuto možnost nemají Českobroďáci poprvé. Tentokrát se tu sešla asi padesátka lidí. Střední a starší věk převažuje. Tomu odpovídá i zájem lidí o diskuse k jednotlivým oblastem. Outsiderem pro toto setkání se stává bydlení společně se vzděláním.

V úvodu setkání je připomenuta chronologie prací na strategickém plánu. Od stanovení silných a slabých stránek města přes určení základních principů až po zformulování deseti klíčových oblastí rozvoje Českého Brodu uplynulo několik měsíců. Jsou v nich obsaženy hodiny a hodiny práce desítek lidí, které se na plánu podílely.

„Je to těžké něco dělat pro lidi,“ komentuje starší muž. „Když vidím ten nezájem lidí, je mi smutno,“ dodává. Nedaleko sedící pán souhlasně přikyvuje: „Doplácíme na to, že jsme blízko Praze, naše město je její noclehárnou.“

Skupinové diskuse lidí

Pocit z nedostatečného zájmu se rozplývá po přestávce, kdy se lidé přesunuli ke stolům podle oblastí svého zájmu a v nově vzniklých skupinách živě diskutují danou klíčovou oblast rozvoje. „Prosím nezapomeňte připisovat svoje komentáře k jednotlivým bodům na archy, které jsou u každého stolu,“ ozývá se hlas organizátorů. A skutečně, vybraný zapisovatel u každé z deseti skupin vzorně píše všechny připomínky, které zaznívají. „Jak bude řešen podchod u plánovaného dopravního terminálu?“ „Měl by vzniknout klub důchodců.“ „A zajistit dostatečnou nabídku akcí pro volný čas.“ Vyčleněný čas pro diskusi nestačí a musí se natahovat.

A to ještě nebyly vyhlášeny výsledky hlasování, které z nabídky šesti variant motta přítomní lidé zvolili. Sedmnácti hlasy vítězí Český Brod – Brána do přírody – krok do Prahy a nechává v těsném závěsu Český Brod královské místo pro život. Uvidí se, jaké budou výsledky internetového hlasování a které motto bude Český Brod doprovázet na budoucí patnáctileté cestě rozvoje.

16.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Rekonstrukce fasád kolínského zámku, srpen 2017
6

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení